reklamı kapat

POPÜLER

amazon gameon

Amazon’dan mobil oyunculara özel uygulama: GameOn [Video]

Dünyanın en büyük alışveriş platformu Amazon, oyun tarafına yönelik yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bu sefer GameOn karşımızda.

Amazon tarafından Android için hazırlanan buradan elde edebileceğiniz GameOn, kişilerin mobil oyunlarından oynanış görüntüleri almasına ve bunlara video temelli yorum ekleyecek paylaşmasına imkan tanıyor. Aralarında PUBG Mobile, Crossy Road, Gardenscapes, Fishdom, Angry Birds 2, Final Fantasy Brave Exvius, War Robots ve Property Brothers Home Design’ın olduğu binlerce farklı ücretsiz oyuna destek veren uygulama, oyun kayıtlarını 30 saniye ile 5 dakika arasında sınırlıyor. Sürpriz olmayacağı üzere ücretsiz olarak görev yapan uygulama GameOn, diğer kişilerin çektiği oyun görüntülerini izlemenize de imkan tanıyor. İçerisinde ufak bir video editörü de yer alan uygulama, bünyesinde haftalık yarışmalar da barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amazon tarafından geçtiğimiz aylarda Google Stadia rakibi Luna bulut oyun servisi gelmişti

PC, Mac, Fire TV ve iPhone ile iPad için önümüzdeki ay öncelik ABD’de gelecek denilen servis, aylık 5,99 dolara satılacak ve kişilere seçilmiş yapımlarda internet üzerinden 4K 60 fps oyun keyfi yaşatabilecek. İleride Android için de gelecek servis, 100’den fazla oyuna ev sahipliği yapacak deniyor. Bildiğiniz üzere Twitch’in de sahibi olan Amazon, burayla sağlam şekilde entegre olacak Luna’ya daha sonra başka oyunlar da ekleyecek. Luna için firma düşük gecikme ile çalışan özel bir kontrolcü de geliştirmiş durumda.

İlginizi Çekebilir

Firmanın evde uçabilen güvenli kamerası