reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Gear 360 (2017) incelemesi

Samsung yeni 360 derece kamerası Gear 360 (2017) ile canlı yayın dönemini başlatıyor. Tasarımı tamamen değişen kamera ile sosyal medyada 360 derece canlı yayın yapmak artık çocuk oyuncağı haline geliyor.

Mobil VR konusunda ciddi atılımlar yapan firmalardan biri olan Samsung, 360 derece içerikler konusunda da yeni cihazlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Öyle ki firma geçtiğimiz yılın aralık ayında incelediğimiz Gear 360’ın 2017 versiyonunu sene sonu gelmeden kullanıcılarla buluşturdu. Açıkçası Gear 360 (2016) için aradığımız 360 derece kamera diyemeyeceğiz. Beklentilerimizin altında kalan cihaz favori olmaktan da epey uzaktı. Peki yeni cihazda neler değişti dersiniz?

Önce bir önceki cihazda olduğu gibi kutudan başlayalım. Gear 360 (2016)’da çember tasarımlı bir kutu tercih eden Samsung bu kez kare bir kutuyla bizleri karşılıyor. Tasarımdaki ciddi değişiklik kutuya kadar yansımış anlayacağınız. Kutu içeriğine baktığımızda karşımıza tasarımı neredeyse tamamen değişmiş olan kamera, kamerayı taşımak için kalın kumaştan bir kese, çekim yaparken rahat tutabilmek ve taşıyabilmek adına bir adet taşıma ipi ve USB Type-C şarj kablosu ile geliyor.