reklamı kapat

POPÜLER

Otantik bir macera ve dağ evi deneyimini bir araya getiren karavan [Video]

Hollanda merkezli bir şirket tarafından geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilen proje el yapımı işçiliği ve konseptiyle unutulamayan karavanlar arasında yer alıyor.

Doğaya duyulan ilgi, şehrin dayanılmaz kargaşası, daha fazla yeşillik ve belki de öze dönüş. Sizlerle paylaşmakta olduğumuz bu ve bunun gibi etmenlerle birlikte maceraperest bir ruhu bir araya getirdiğimiz zaman kendimizi sırtına eşyalarını yükleyip yola çıkmış veya evini arabasının arkasında taşıyan birisini görme ihtimalimiz fazlasıyla yüksek. Metropollerdeki yaşam hayatının insan hayatındaki düşünce ve ilgilerin değişimine son dönemlerde ortaya çıkan karavan projelerinin artışı ve bu projelere olan ilgi üzerinden çok net bir şekilde şahit oluyoruz. Hollanda merkezli Tonke ekibinin evini arabasının arkasına alıp yola çıkmak isteyen kullanıcılar için geliştirdiği proje tüm bu düşüncelerle birlikte otantik bir yapıyı bir araya getiriyor.


Dışarısı ve içerisinde yer alan neredeyse tüm ana parçaları maun detaylardan oluşan karavan projesiyle birlikte kullanıcılar bir dağ evi tadında bir yapıyı istedikleri her yere taşıma imkanına sahip oluyor. Tonke’nın tanıtım amacıyla Mercedes-Benz Sprinter tabanlı olarak geliştirdiği projeyi aynı zamanda FIAT Ducato versiyonuyla da almak mümkün. Elektrik enerjisinin desteği için güneş panellerinden yardım aldığını gördüğümüz Tonke; 260 litrelik bir su deposu, ocak, fırın, çift kişilik yatak gibi olmazsa olmaz bölümleri de es geçmiyor. İki yıldır üst üste kendi sınıfında ödül almayı başaran Tonke’nin sayfasına buradan ulaşarak diğer tasarımını inceleyebilirsiz.

VİDEO
https://youtu.be/sY-IdrkdEZU