reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Gear 360

Samsung’dan 4K video kaydedebilen yeni Gear 360 kamera

Samsung merakla beklenen Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modelleriyle birlikte yeni 360 kamerasını da görücüye çıkardı. Daha kolay kullanım için yeniden tasarlanan hafif bir gövdeye sahip olan kamera, kullanıcıların daha yüksek çözünürlüklü içerikler üretimesine yardımcı oluyor.

4K çözünürlükte (4096×2048 piksel) 360 derecelik çekimler gerçekleştirebilen kamerada iki adet 8,4 megapiksellik balık gözü lens bulunuyor. DRIMe5s görüntü işlemcisinin tercih edildiği kamerada F/2.2 diyaframlı Bright lens kullanıldığını da belirtelim. 130 gram ağırlığındaki kompakt kamera MP4 (H.265) formatında video kaydına izin veriyor. Kameranın sunduğu yeniliklerden biri de canlı yayın desteği. Kullanıcılar Gear 360 (2017) sayesinde telefonlarını kullanarak canlı yayınlar gerçekleştirebiliyor. Facebook, YouTube ve Samsung VR gibi platformlar üzerinden canlı yayınların gerçekleştirilebileceği söyleniyor. Samsung telefonlar haricinde kamera iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE ve PC/Mac gibi cihazlarla da uyumlu şekilde çalışıyor.

Yeni Gear 360 kamerada kullanıcılar içerik düzenleme, görüntüleme ve paylaşma gibi konularda Samsung’un servislerini kullanabiliyor. Kullanıcılar bununla birlikte 360 derece videoları daha kolay paylaşım için standart formatlara da dönüştürebiliyor. 1.160 mAh’lik Li-ion pilin tercih edildiği kamerada Wi-Fi ve Bluetooth 4.1 gibi kablosuz bağlantılar haricinde USB 2.0 (Type-C) de mevcut. IP53 sertifikasıyla toza ve su sıçramalarına karşı da dayanıklı olan kameranın fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil.