reklamı kapat

POPÜLER

Stephen King’in efsane eseri IT’in ilk fragmanı yayında [Video]

Stephen King‘in ünlü romanı IT‘in beyaz perdeye uyarlanacağı bir süre önce belli olmuştu. Şimdi heyecan uyandıran bu yapımın ilk tanıtımı gün yüzüne çıktı.

Aslına bakarsanız IT daha önce de ekrana taşınmıştı. Tim Curry’nin hayat verdiği kahraman mini dizi olarak izleyici karşısına çıkmıştı. Aradan geçen uzun yılların ardından Pennywise bu sefer beyaz perdeye geliyor. Bu ikonik karaktere artık Hemlock Grove ile tanınan Bill Skarsgard hayat veriyor. Ona Finn Wolfhard, Jaeden Lieberher, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs ve Jeremy Ray Taylor gibi isimler eşlik ediyor.

Stephen King’in bu klasikleşen eseri Derry Maine‘de geçiyor. 27 senede bir kanalizasyonda yaşayan ve kasabayı terörize eden Pennywise uyanıyor. Kasabada yaşayan çocukları ve gençleri hedef almaya başlıyor. Kahramanlarımızın hikayesi ise 1957 yılında başlıyor. Yağmurda kağıttan yapılmış teknesini takip eden Georgie vahşi bir şekilde öldürülüyor. Ardından kasabada kaybolan ve öldürülen insan sayısı giderek artmaya başlıyor. Kendilerine Kaybedenler Kulübü (Losers Club) ismini koyan bir grup genç bu katili bulmak ve ortadan kaldırmak için harekete geçiyor. Pennywise’ın gizemini çözmeye uğraşıyorlar.

İzleyicilerin palyaçolardan korkmasına neden olacak gibi görünen IT’in 8 Eylül‘de vizyona girmesi bekleniyor. Paylaşılan ilk tanıtımı haberimizin girişinde bulabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER