reklamı kapat

POPÜLER

Tüm zamanların en çok izlenen korku filmi 44 sene sonra değişti

The Exorcist ya da Türkçe ismiyle Şeytan tam 44 yıldır en çok izlenen korku filmi olarak zirveyi kimselere kaptırmıyordu. Bu durum kısa bir süre önce değişti. Üstelik tahtı ele geçiren yapım son zamanların en iyi korku filmlerinden biri olarak görünüyor.

Stephen King‘in efsane eserlerinden biri olan IT kısa bir süre önce beyaz perdeye uyarlandı. Yönetmenliğini Andrés Muschietti‘nin üstlendiği bu film kısa sürede büyük beğeni toplamayı başardı. Bu korku filminde ikonik karakterlerden Pennywise’a Bill Skarsgard hayat veriyor. Ona Finn Wolfhard, Jaeden Lieberher, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs ve Jeremy Ray Taylor gibi yetenekli isimler de eşlik ediyor.

Türkçe ismi O olan bu korku filmi gişede harika bir başlangıç yapmıştı. Daha ilk hafta sonunda 123 milyon dolar kazandıran film resmen gişeyi ele geçirdi. Şimdiye kadar sadece Amerika sınırları içinde 291 milyon dolar kazandırdı. Dünya genelinde ise 553 milyon dolar sınırını aştı. Böylece net bir kazanç farkıyla liderliği ele geçirmiş oldu.

Zirvenin bir önceki sahibi olan The Exorcist ise 44 sene önce 441 milyon dolar kazanmıştı. Bu efsane yapım artık ikincilikle yetinmek zorunda kalacak. Bizim asıl merak ettiğimiz ise IT’in toplam kazancı…