reklamı kapat

POPÜLER

Hafta sonu ne izlesek: IT

Bir Stephen King efsanesi olmasıyla tanınan IT beyaz perdede karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Biz de eleştirmenlerin övgüyle bahsettiği bu korku filmini hafta sonu ne istesek köşemizde ele alıyoruz.

Bildiğiniz gibi IT, Stephen King‘in en meşhur eserleri arasında yer alıyor. Özellikle Pennywise ile akıllarda yer eden bu korkutucu hikaye Andrés Muschietti tarafından sinemaya aktarılıyor. İkonikleşen Pennywise karakterine Bill Skarsgard hayat veriyor. Ona Finn Wolfhard, Jaeden Lieberher, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs ve Jeremy Ray Taylor gibi isimler eşlik ediyor.

Kaybedenler Bir Araya Geliyor

Türkçe ismi “O” olan filmde 27 senede bir uyanan Pennywise’ın Derry Maine kasabasında terör estirişine şahit oluyoruz. Kanalizasyonda yaşayan bu yaratık çocukları hedef alıyor. Kasaba halkı durumun farkında olmasına rağmen sesini çıkartmamayı tercih ediyor. 1957 senesinde Penywise’ın yeniden uyanışına şahit oluyoruz. Kaybolan birkaç çocuğun ardından sıra Georgie‘ye geliyor. Georgie’nin kardeşi ve onun arkadaşları ise kasaba halkı gibi sessiz kalmamayı seçiyor. Kaybedenler Kulübü (Losers Club) ismiyle bir araya gelen ekip durumu araştırmaya başlıyor.

Kısa bir süre önce müjdeli bir haberle gündeme gelen IT, 8 Eylül‘den itibaren beyaz perdedeki yerini alacak. Filmden kareleri haberimizin girişinde, tanıtımını ise hemen aşağıda bulabilirsiniz.

VİDEO