reklamı kapat

POPÜLER

Hafta sonu ne izlesek: Taboo

Başrolünde Tom Hardy’nin yer aldığı Taboo farklı havası ve başarılı oyunculuklarıyla ön plana çıkıyor. capımcılığında ekrana taşınan bu diziyi hafta sonu ne izlesek köşemizde ele alıyoruz.

Taboo’dan bahsetmeye teknik detaylarla başlıyoruz. BBC ve FX ortaklığında ekrana taşınan dizi Ridley Scott’dan yapımcılık desteği alıyor. Daha önce de dile getirdiğimiz üzere başrolde Tom Hardy yer alıyor. Ona Jonathan Pryce, Oona Chaplin, Stephen Graham, Michael Kelly, Jessie Buckley, David Hayman, Tom Hollander, Jason Watkins ve Mark Gatiss gibi oyuncular eşlik ediyor.

Öldüğü Zannedilen Adam Geri Dönüyor

Olaylar 1814 yılı İngiltere’sinde geçiyor. Babasının vefat ettiğini öğrenen James Keziah Delaney uzun yılların ardından memleketine geri dönüyor. Tanıdığı herkes onun Afrika‘da öldüğünü zannediyor. Dolayısıyla dönüşü büyük bir şaşkınlığa sebep oluyor. Kayıp olduğu süreçte karanlık işlere karışan Delaney babasının kurduğu gemi imparatorluğunu devralıyor. Onun geri dönmesi ve gemi imparatorluğunu istediği gibi idare etmesi bazılarını rahatsız ediyor. Böylece kendine yeni düşmanlar kazanıyor. Hem bu imparatorluğu ayakta tutması hem de hayatta kalmak için mücadele vermesi gerekiyor.

Taboo’nun sekiz bölümlük ilk sezonu çoktan yayınlandı. Dizinin üç sezon sürmesi ve hikayesini tamamlaması bekleniyor. Taboo’nun tanıtımını hemen aşağıda bulabilirsiniz.

VİDEO