reklamı kapat

POPÜLER

Nissan’ın atası Datsun’dan yeni bir “ateşli hatchback” sinyali

11 Ağustos 2017

Tanıtımı Endonezya Otomobil Fuarı 2017 kapsamında yapılacağı açıklanan Go Live, önümüzdeki süreçte sokaklara çıkacak yeni bir performans otomobilin ilk habericisi olabilir.

Nissan isminin 1934 yılında başlayan macerasının öncesinde, var olan Datsun imzası, otomobil gövdesi üzerinde var olan en eski isimlerden birisi olarak bilinir. 2012 yılında Nissan içerisinde ayrı bir marka olarak tekrar tarih sahnesine çıkan Datsun, küreselleşme parolası üzerinde Nissan’ı Hindistan, Rusya ve Güney Afrika gibi farklı pazarlada temsil eden bir üretici olarak yoluna devam ediyor. Bu pazarlardan birisi olan Endonezya, önümüzdeki hafta içerisinde kendi içerisinde düzenleneceği Uluslararası Otomobil Fuarı’na ev sahipliği yapacak. Geçtiğimiz gün Daihatsu‘nun DN Multisix ve DN F-Sedan olmak üzere iki konsept modelini getireceğini açıkladığı bu organizasyon, Datsun’un da sportif kimliğini ortaya koyacağı konsepte sahne olacak.


Datsun mühendislerinin “Go” isimli modellerine yer verdiği altyapı üzerine inşa etttiği Go Live konsepti yapısı gereği standart versiyonun performans modeli olarak nitelendirilebir. Üzerinde kamuflaj desenin uygulandığı bir renk seçeneğiyle gelen konseptte altıgen ızgara formu, tamamen yenilenmiş ışıklandırma grubu, tamponlar, arka spoyler ve 17 inç‘lik jantlar dikkat çeken detaylar arasında. Güç ünitesiyle ilgili herhangi bir bilginin paylaşılmadığı Go Live ile ilgili tüm bilgileri tanıtım etkinliğinde örtülerin kaldırılmasıyla birlikte öğreneceğiz.

YORUMLAR