reklamı kapat

POPÜLER

Yaz tatiline ilham kaynağı; Nissan Titan Surfcamp ile çadır hayatına “mavi bakış” [Video]

Nissan’ın konsept olarak ailesine eklediği önemli projelerden birisi olan Nissan Titan Surfcamp, meraklılarına ilham kaynağı olabilir.

Takvim gereğe yaz dönemine denk gelen otomobil odaklı pek çok organizasyon içerisinde karavan projeleri yer alıyor. Pickup modellerinin de son dönemlerde hız kazandığı karavan dönüşümleri, kimi zaman satışa hazır, kimi zamansa konsept olarak meraklılarıyla buluşuyor. Bu alanda son dönemlerde macera tutkunlarının ilgisini çekmeyi başaran Nissan, hayata geçirdiği yeni projesinde mavilikler ile çadır macerasını bir araya getiriyor. Amerika pazarında ilgi gören pickup modeli Titan’ın üzerine geliştirdiği “Surfcamp” isimli model, sörf tutkunlarının da ilgisini çekecek bir yapıya sahip. Kaputunun altında 5.0 litrelik sekiz silindirli dizel makinenin kullanıldığı aracın temel değişiklikleri dış bölümünde yer almakta.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vintage hatlarla geçmişe saygı

Aracın genel olarak hatlarına baktığımız zaman, üzerinde tercih edilen renklerin retro bir hava yansıttığını görebiliyoruz. Sörf ve çadır hayatını benimsemiş kişilerin hoşuna gidebilecek bu detaylar 1967 model Nissan Patrol ve 1971 Datsun Bluebird gibi modellere selam gönderiyor. Daha önceden örneklerini gördüğümüz tavana entegre çadır sisteminin kullanıldığı Nissan Titan Surfcamp’ta güneş enerjisi üzerinden sıcak su dönüşümünün sağlandığı bir duşun bile düşünülmüş olması, çıkış noktasındaki felsefeyi tamamlayıcı güzel bir detay. Şirketin 60’lı yıllarda yaygın olan sörf ve karavan kültürünü anımsatmak adına hayata geçirdiğini belirttiği proje, Türkiye şartlarında satışta olan diğer pickup modellerinde de uygulanabilir. Önümüzdeki günlerde yine Titan tabanlı “macera” konseptlerinin geleceğini de belirterek sizleri aracın keyifli detaylarıyla baş başa bırakalım.