reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Destination Frontier

Evini yanında taşıyanlar için “çamurlu” ilham; Nissan Destination Frontier [Video]

Macera meraklılarını bir araya getiren etkinlikte sahne alan Nissan Destination Frontier, kullanıcılar için bir fikir olacak değişimlere sahip.

Otomobil meraklılarının her dönem iple çektiği fuarlardan bazıları, işin limitlerini belirleme konusunda bambaşka seviyelerde geziniyor. Yaz dönemiyle birlikte hareketlenmeye başlayacan karavan projelerine de yeni yüzler eklenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde Mitsubishi L200 ile Crawler‘ı bir araya getiren ve karavan niteliği taşıyan araçlara bu kez Amerika’dan bir temsilci var. Overland Expo West etkinliği kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen Nissan Destination Frontier, resmi kaynaklı olsada sadece 1 adet örneğiyle markasının temsil ediyor. Daha çok standart versiyon için araç sahiplerine yol göstereceğini düşündüğümüz bu birliktelik, Amerika pazarına göre gayet makul bir fiyata hayata geçirilebilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan Destination Frontier ile gelenler

Nissan ekibi etkinlik kapsamında sergilediği aracı Frontier Crew Cab Midnight Edition versiyonu üzerine geliştirmeyi tercih etmiş. Versiyon üzerine herek görünümü gerekse niteliği etkileyen çok ciddi ekipman salatasının araca eklendiğini söyleyebiliriz. Burada ilk aşamada 33 inçlik lastik setini, dodikleri, süspansiyonları, yanal basamakları ve öne eklenen LED ışıklandırma grubunu ön plana çıkartmak gerekiyor. İşin arazi ve sürüş kısmından sorumlu olan bu bütüne karavan niteliği katansa tavana entegre edilen çadır mimarisi. Bu setle birlikte buzdolabı gibi hayati bir parçanın standart olarak eklenmiş olması oldukça yerinde bir hamle. Kaputunun altında 4.0 litrelik motorun bulunduğu Frontier, bu sayede 261 beygir güç ve 381 Nm tork değerlerini asfalta yansıtıyor. Aracın satışa sunmayacak olan Nissan’a göre yaklaşık 40.000 dolara böyle bir aracın elde edilebilmesi mümkün. Tabi ki kullanıcıların ekleyeceği diğer ekipmanlarla birlikte bu rakam kolaylıkla yükselebilir.