reklamı kapat

POPÜLER

GXV Patagonia

Nefes kesen detaylarıyla arazi canavarı karavan: GXV Patagonia

Amerika merkezli şirketin ürün gamına yeni dahil ettiği GXV Patagonia, her türlü macera ruhuna eşlik edebilmek üzere geliştirildi.

Etrafımıza baktığımızda bitkilerin patlayan güzellikleri, burnumuza gelen kokular ve dikkat ettiğimizde daha net duyabildiğimiz kuş sesleri… Yaz mevsimi artık temel duyularımızın neredeyse tamamına hitap ederek geldiğini hissettirmeye başladı. Meyve ve sebzelerin de dolapları doldurmaya başladığı bu süreç, pek çoğumuz için arzulanan tatil planlarının da artık gerçeğe dönüşmesi için çanların çaldığına işaret ediyor. Karavanlar ise her yaz döneminin gelişiyle birlike tıpkı motosiklet seyahatleri gibi aklımızın bir köşesine düşen parçalar arasında. Üreticiler de kullanıcıların dikkatini çekmek adına bu alandaki projelerini ortaya koyma konusunda artık daha hızlı adımlar atıyor. Amerika merkezli Global Expedition Vehicle, maceralarında evlerini de yanında götürmek isteyenler için yeni aracını bu başlık altında karşımızda çıkarttı. GXV Patagonia adıyla satışa sunulacak olan mimarinin fiyatı da en az kendisi kadar etkiletici seviyelerde.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GXV Patagonia lüks bir ev beklentisini karşılıyor

GXV Patagonia her ne kadar şu anda karşımızda belirli bir kamyon üzerinde dursa da, pek çok farklı modele entegre edilebiliyor. Listeye baktığımızda; Kenworth, Freightliner, Renault, Mercedes ve MAN gibi markaların modelleri üzerine bu karavan kasasının entegre edilebildiğini görüyoruz. Burada değişmeyen nokta ise maceranın sınırlarının her koşulda aşılabilecek olması. Yapının ilk olarak rakamsal verilerine baktığımızda 5.300 milimetre uzunluk, 2.438 milimetre genişlik ve 2.133 milimetre yükseklik değerleri karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar dilerlerse karavanın uzunluğunu 8,8 metreye kadar uzatabiliyor ki buraya motosiklet ve ATV gibi araçları koyabilmek mümkün.


Güçlendirilmiş fiberglass ve alüminyum gibi materyallerin ağırlıklı olarak kullanıldığı yapının içerisinde, bir ev niteliklerinin tamamını bulmak mümkün. Yatak odası, mutfak, oturma alanı ve banyo bu noktada her türlü ihtiyacın karşılanması için kullanıcıların hizmetinde olacak. Tabi ki her bölüm içerisinde kendi araç gereçlerini de beraberinde getiriyor. Ocak, fırın, bulaşık makinesi, çift kişilik yatak, televizyon, el yapımı yer döşemesi, güneş enerji sistemi ve jeneratörü temel eşyalar arasında ön plana çıkartabiliriz. Araçta tek seferde 510 litreye kadar temiz su taşınabildiğini de belirtmeden geçmeyelim. Giriş seviyesi olarak 465.000 dolar gibi hatırı sayılır bir rakama satışa sunulan GXV Patagonia, sınırsız opsiyon listesiyle çok daha üst seviye rakamlara fatura çıkartabiliyor.

İlginizi çekebilir

Unutulmazlar arasına girecek karavan projesi: 2019 Jayco Embark RV