reklamı kapat

POPÜLER

Teknoloji ve tasarım harikası multi fonksiyonel dev karavan [Video]

14 Ocak 2016

Hayalinizde nasıl bir karavan var bilmiyoruz ancak hayal bile edemeyeceğimiz bir karavanla karşı karşıyayız. Tır, kamyon, karavan, tank, adına ne derseniz deyin. KiraVan isimli bu heybetli araç, hem tasarımı hem de sahip olduğu teknolojilerle ağzımızı açık bırakıyor.

Bran Ferren ve ekibi Applied Minds tarafından yaklaşık beş yıldır geliştirilen ve geliştirilmeye devam eden KiraVan’da yok yok. Lazer haritalama sistemi, gelişmiş navigasyon, radar, sensör ve uydu sistemleri KiraVan’ın dikkat çekici donanımları arasında. Tasarım ve mühendisliğiyle de kendine hayran bırakan karavan, mutfağından oturma odasına, tam donanımlı kokpitinden motosiklet veya bisiklet koymak için geliştirilen özel kaldıraç sistemine kadar büyüleyiciyi detaylara sahip.

Üstelik tüm bunlar film ve belgesel yapımcıları, fotoğrafçılar, vahşi yaşam tutkunları veya herhangi farklı bir amaçla kullanmak isteyen herkes için şekilden şekle girip kişiselleştirilebiliyor. KiraVan için “dört tekerlekli İsviçre çakısı” desek, abartmış olmayız. Hala geliştirilmeye devam eden KiraVan için Motherboard ekibinin gerçekleştirdiği keyifli çekimi hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

VİDEO