reklamı kapat

POPÜLER

Japonya’dan gelen “yaşam belirtisi”: Daihatsu yeni konseptleriyle ortalığı karıştıracak

Uzun yıllardır manşetleri süsleyecek bir modelle karşımıza çıkmayan Daihatsu, önümüzdeki hafta tanıtacağı iki yeni modelle dikkatleri üzerine çekecek.

Dünyanın ek köklü otomobil üreticilerinden birisi olan Daihatsu, otomobil ve motor teknolojileri bazında yüz yılı aşkınlık bir tecrübeye sahip. Kuruluş yılı olan 1907’den beridir Japonya’nın öncü üreticilerinden olan Daihatsu’nun buna rağmen Honda, Toyota, Mazda, Subaru gibi üreticilerin gölgesinde kaldığı da bir gerçek. Toyota altında hayatına devam eden marka için elektrikli otomobiller bir şans olabilir ve bunun ilk ipuçlarını da önümüzdeki günlerde tanıtımı gerçekleştirileceği açıklanan konseptler üzerinden alabiliriz. Kapılarını haftaya açacak olan Endonezya Uluslararası Otomobil Fuarı‘nda gösterimi yapılmak üzere iki modeli sergileyecek olan Daihatsu, projeleri hayata geçirirse başta Türkiye olmak üzere pek çok Avrupa pazarında pastadan pay kapabilir.


Bir tanesi sedan bir tanesi SUV olmak üzere iki farklı konsept tanıtacağı açıklanan Daihatsu’nun ilk görselleri paylaşılan modelleri tasarımlarıyla dikkat çekiyor. DN Multisix ve DN F-Sedan isimleriyle şimdilik tek kare görselle karşımızda duran araçlar ön tekerlekten çekişli altyapıya sahip. Tasarım çizgileriyle birbirlerine benzer yapıları barındırdığını gördüğümüz konseptlerin kullanıcı tarafından nasıl karşılanacağıysa şimdilik muamma. Detayları önümüzdeki günlerde netleşecek olan modeller Daihatsu’nun geleceği için önemli rol oynayabilir.