reklamı kapat

POPÜLER

Daihatsu Rocky
Daihatsu Rocky
Daihatsu Rocky

Toyota ortaklığının son meyvesi; karşınızda yeni Daihatsu Rocky

Toyota ile başlattığı birlikteğin meyvelerinden biri olan Yeni Daihatsu Rocky, Tokyo’da tanıtıldı. Model ilgili tüm detaylar haberimizde.

Advertisement

Japon üretici Daihatsu’nun bir süredir üzerine çalıştığı yeni SUV’u tanıtıldı. Asya pazarı için tasarlanan model Toyota ile kurulan birlikteliğin izlerini taşıyor. 1990’lı yılların başında çıkışını yapan Rocky modelinin yenilenmiş versiyonu olarak gösterilen araç 2017’de tanıtılan DN TREC konsepti ile oldukça benzer tasarım detayları taşıyor. Büyük ön ızgarası ve keskin far yapısı sayesinde Yeni Rocky oldukça sportif bir tasarıma sahip. Teknolojiye ayak uyduran model LED gündüz farlarını da bünyesine katmış. Ayrıca söylemden geçmemek gerek, tasarım yapısının büyük bir kısmı Toyota Raize ile neredeyse aynı. Daihatsu Rocky, adeta Raize’nin yakın bir kuzeni gibi duruyor. Modelin boyutlarına baktığımızda ise ortalama bir crossoverdan daha dar ve kısa olduğu görülüyor. Ancak konsept versiyonuna göre artan yükseklik ile model çok da küçük durmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Küçük motor modasına Daihatsu da uydu

Platform kardeşi Raize ile logolar haricinde aynı iç kabini taşıyan Rocky’nin ön konsolunda ilk dikkat çeken detay büyük multimedya ekranı oluyor. Sade bir şekilde tasarlanan konsol yapısı tuşlardan arındırılmış. Yeni Daihatsu Rocky’nin kaputunun altında ise 1.0 lite hacminde benzinli bir motor bulunuyor. Bu motor 98 beygir güç ve 140 NM tork üretebiliyor. CVT şanzıman ile de satın alınabilecek model sadece önden çekişli olarak satılacak.

İlgili video

2019 Toyota Supra, Bay Fıstık’a karşı