reklamı kapat

POPÜLER

Daihatsu Taft

Daihatsu Taft’ı Land Rover esintileriyle buluşturan keyifli dönüşüm

Kei Car sınıfının yeni üyelerinden birisi olan Daihatsu Taft, DAMD ekibi tarafından ilgi çeken bir dönüşümün merkezine alındı.

Japonya’nın yerel pazarında (JDM) yer alan sayısız model, ülke sınırları içerisinde kendi içlerinde dişli bi rekabet içerisinde. “Kei Car” olarak bildiğimiz kompakt modeller ise bu rekabetin çok keyifli işlerle buluştuğu bir bölümünü oluşturuyor. Daihatsu, Honda ve daha bir çok markanın çözümler sunduğu bu sınıfta modifikasyon projeleri de sık sık gündemimize geliyor. Özellikle Suzuki Jimny için sunduğu radikal gövde kitleriyle akıllarımızda yer edinen DAMD ekibi, uzun süren sessizliğini Daihatsu Taft ile bozdu. Markanın tanıtımını gerçekleştirdiği son projenin merkezinde Taft’ı Land Rover Defender ile buluşturma adımları var.

Daihatsu Taft DAMD projesinden öne çıkanlar

Kei Car sınıfının en yeni üyelerinden birisi olan Taft, ilk olarak 2020 Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtılan bir model. Aracı diğer isimlerden ayıran en büyük özelliğiyse doğuşundan itibaren crossover esintileri taşıyan bir karakterle asfalta iniyor olması. DAMD ekibinin bu bu aracı klasik Land Rover dinamikleriyle buluşturma projesi de bu sebepten ötürü çok da şaşırtıcı değil. Dönüşüm kapsamında Taft’ın tampon ve jantları başta olmak üzere tüm parçalarında revizyonlar yapılmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gövde üzerindeki değişimlere ek olarak tavana eklenen yük taşıma sepeti ve entegre ışıklandırmaların maceracı genlerle güzel bir birliktelik oluşturduğunu söyleyebiliyoruz. Kullanıcıları dönüşümün kokpit ayağında da güzel parçalar bekliyor. Gövde panellerinin ufak dokunuşlarla arazi genlerine mesajlarla güncellenmesi, koltuklardaki retro kaplama ile güzel bir birliktelik vadediyor. Daihatsu Taft yaklaşık 700cc’lik benzinli motorun 53 ve 63 beygirlik versiyonlarıyla yerel pazarda satışa sunuluyor.

İlginizi çekebilir

Honda’nın elektrikli performans geleceği Sports EV