reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Özlediğimiz güzellik ilk kez tam anlamıyla forma kavuştu; Daihatsu Copen Coupe

Tokyo Otomobil Fuarı kapsamında tanıtımı gerçekleştirilecek olan Daihatsu Copen Coupe, uzun süredir var olan talebin bir sonucu olarak doğdu.

Advertisement

Uzun bir süredir kendisini Türkiye pazarında görmediğimiz Daihatsu, kendi ülkesi Japonya’nın sınırları içerisindeyse hiç de fena sayılmayacak işlere imza atıyor. Yeni jenerasyon Terios ile Türkiye’deki kullanıcılara “keşke” dedirtmeyi başaran üretici, yaklaşmakta olan Tokyo Otomobil Fuarı’nın önemli katılımcılarından birisi olacak. Mazda ve Honda’nın ardından organizasyonda sergileyeceği modelleri paylaşmaya başlayanlar kervanına katılan Daihatsu, ikonik modeli Copen ile meraklılarını selamlayacak. Pek sık olmasa da Türkiye’de hala örnekleriyle karşılaştığımız Copen üzerinden olan talebe cevapsız kalamayan marka, Roadster’ın ardından ilk kez aracı Coupe olarak satışa sunacak. Üretimi 200 adet ile sınırlanacağı açıklanan Daihatsu Copen Coupe’ye sahip olmak isteyenlerin elini çabuk tutması gerekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlar

Önümüzdeki yılın nisan ayından itibaren üretim bandına çıkacak olan Copen Coupe’de opsiyonel olarak sunroof seçeneğinin sunulacak olması dikkatimi çeken ilk noktalarda birisi oldu. Kompakt ebatlarının getirisini çok yerinde altyapı destekleriyle tamamlayan otomobilde, sınırlı kaymalı difransiyel kilidi standart olarak sunulacak. BBC jant seti ve HKS’nin performans odaklı süspansiyon seti de bu altyapının başarılı şekilde yola aktarılmasındaki temel etmenler arasında. Yaklaşık 65 beygirlik güçle asfalta inecek olan aracın kokpit bölümündeyse Momo deri direksiyon ve üretim adedini gösteren plaka, kullanıcıların dikkatini çekecek detaylardan. Japonya’da 22.250 dolarlık başlık fiyatıyla satışa sunulacak olan Daihatsu Copen Coupe’yi fuarın açılmasıyla birlikte daha net bir şekilde görebileceğiz.

İlginizi çekebilir

Yeni Mazda3