reklamı kapat

POPÜLER

Daihatsu

Tokyo’da sahneye çıkacak; Daihatsu imzalı fantastik konseptler dizisi

Tokyo Otomobil Fuarı’nın en renkli katılımcılarından birisi olan Daihatsu, bu yılda da belirlediği standartlarla organizasyondaki yerini alacak.

Geride bıraktığımız her gün bizi Tokyo Otomobil Fuarı‘na bir adım daha yaklaştırırken eksik kalan üreticilerin hamlelerini de görmeye devam ediyoruz. Suzuki ve Nissan gibi önemli isimlerin ardından fuarın en renkli isimlerinden birisi olan Daihatsu da nihayet kartlarını oyuna sürmeye başladı. Geçtiğimiz yıllarda karşımıza çıkarttığı fantastik projelerle akıllarımızda yer edinen Japonya merkezli üreticinin bu yılki modelleri de alıştığımız çizgide ilerliyor. Birbirinden farklı sınıfta yer alacak dört konseptle organizasyona katılım sağlayacağını duyuran Daihatsu, konseptler için kullandığı çizgi roman hamlesiyle de meraklılarının ilgisini bir kat daha artıracak gibi görünüyor.


Daihatsu konseptlerinden öne çıkan parçalar

Markanın resmi kaynaklarından yapılan paylaşımla netleşen modellerin isimleri de en az kendileri kadar yüzümüzde tebessüm yaratacak nitelikte. Nitekim baktığımızda WakuWaku, TsumuTsumu, WaiWai ve Icolco gibi çok da görmeye alışık olmadığımız isim tercihlerinin yapıldığını görüyoruz. Bunlar arasında ilk olarak dikkatimizi WakuWaku çekiyor. Yaklaşık 3.400 milimetre uzunluğunda olan model gerek kare formlu yapısı gerekse saklama alanlarının işlevselliğiyle dikkat çekiyor. TsumuTsumu ise tavanında drone iniş alanı olan ve daha çok kargo aracı olarak değerlendirilebilecek bir proje olarak dikkat çekiyor. WaiWai ve Icolco modelleri ise her iki cepheden de dışarıya doğru açılan kapı yapıları ve iç karakterleriyle otonom sürüşe daha yakın nitelikler üzerine kurulu. Bu yıl 46. kez düzenlenecek olan Tokyo Otomobil Fuarı 24 Ekim‘de kapılarını açarken, organizasyonla ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.