reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Nissan IMk

Kompakt kullanışlılık elektrik geleceğinde; Nissan IMk Concept

Tokyo Otomobil Fuarı kapsamında gösterimi yapılacak olan Nissan IMk Concept, Japonya’nın ilginç sınıfının geleceğine ışık tutuyor.

Mazda’nın ilk elektrikli modelini sergileyeceği ve daha pek çok önemli yüzü göreceğimiz Tokyo Otomobil Fuarı heyecanı eylül ayına girmemizle birlikte başladı. Japonya pazarı içerisinde satışa sunulacak ve tasarım karakterleriyle oldukça ilgi çekici bir noktada konumlanan JDM modelleri de gerek fuara katılanların gerekse otomobil meraklılarının odağına girmek için gün sayıyor. Üreticiler cephesinde de fuarla ilgili çalışmalarından ilk detaylar da bu kapsamda gelmeye başladı. Nissan IMk projesi, iç pazara özel sunulan bir sınıfın elektrik ve otonom gelecekle bir araya geldiği projelerden birisi olarak radarımıza takılanlar arasındaki yerini alıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan IMk, markanın minimal ve fütürist yüzünü temsil ediyor

Dışarıdan bakıldığında her ne kadar ufak bir model olarak görülse de, ebatları üzerinden IMk’yı çok da küçümsememek gerektiğini söyleyebiliriz. Açıklanan teknik verilere baktığımızda aracın toplamda 3.434 milimetre uzunluğa, 1.512 milimetre genişliğe ve 1.644 yüksekliğe sahip olduğunu görüyoruz. Elektrik teknolojisinin getirilerini de üst üste koyduğumuzda aracın içerisinde çok ciddi bir yaşam alanının varlığının da altını özenle çizmek gerekiyor. Nissan tasarımcılarının dış bölüm kadar kokpitte de minimal felsefeden faydalanmış olması, genel itibarıyla bütünlüğün temelini oluşturuyor. Merkezde konumlandırılan erkan, kullanılan döşemenin yapısı ve direksiyonu bu noktada üst üste yazabiliriz. Hayal edildiği yıl gereği otonom sürüş için de tamamen uygun oluşu da IMk’yı cazip kılan özellikler arasında. Şimdilik üzerinde taşıdığı elektrik motoru ve batarya gibi teknik özelliklerinden herhangi bir detayın paylaşılmadığı modelle birlikte Nissan standını 10’un üzerinde proje temsil edecek. Fuarla ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.