reklamı kapat

POPÜLER

Nissan IMs
Nissan IMs
Nissan IMs
Nissan IMs
Nissan IMs
Nissan IMs

Gelecekten fırlayan elektrikli konsept: Nissan IMs

Nissan, Detroit Otomobil Fuarı’nda yeni elektrikli konsept otomobili IMs’i tanıttı. Konsept bir model olarak karşımıza çıkan model, tasarımıyla gelecekten fırlamışa benziyor.

Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda lanse edilen Nissan IMs, yükseltilmiş bir spor sedan olarak karşımıza çıkıyor. Nissan IMs, şık bir tavan çizgisini tamamlayan 22 inç jantlarla sportif bir duruş sergiliyor. Arka tarafında uzun bir LED aydınlatmanın yer aldığı otomobilin yanlarında kapı kolları bulunmuyor. B sütunun olmaması kapıların geniş bir kabine açılmasını sağlıyor. Otomobilin bünyesinde barındırdığı 115 kW’lık bataryayla sunduğu menzil ise 610 kilometre. 485 beygir güç üretebilen elektrikli otomobilin adaptif hava süspansiyonu yumuşak bir sürüş ve düz viraj almaya imkan tanıyor.

Nissan IMs
Nissan IMs
Nissan IMs
Nissan IMs

Tesla Model S’e rakip olarak geliştirilen Nissan IMs, görünmezi görünür kılmayı hedefleyen bir teknolojiye de sahip. Bu teknoloji sürücülere başka türlü göremedikleri şeyleri göstermek, gerçek zamanlı trafik bilgisi sağlamak ve hatta sürücü şirketini tutmak için arabaya sanal bir yolcu yerleştirmek gibi artırılmış gerçeklik özelliklerini getiriyor. İç algılama platformu sürücünün durumunu izleyebiliyor, yüz ifadedelerini ve vücut duruşunu algılayabiliyor Sürücü yetersiz kalırsa arabayı güvenli bir şekilde durdurabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konsept Nissan Nissan IMs’in satış tarihi belli mi?

Sürücüsüz otomobil teknolojisine de sahip olacak Nissan IMs’in şu an için konsept aşamasında olduğunu ve halen geliştirildiğini söyleyelim. Nissan IMs’in final sürümünün ne zaman geleceği şu an için belli değil.

İlginizi çekebilir

Yeni Toyota Supra’nın motor sesine kulak verin