reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Supra
Toyota Supra
Toyota Supra
Toyota Supra
Toyota Supra

Satış fiyatı açıklanan 335 beygirlik Toyota Supra ve sunduğu tüm yenilikler

Detroit Otomobil Fuarı’nın başlamasıyla otomobil şirketleri yeni otomobillerini görücüye çıkarmaya başladı. Volkswagen’in yeni Passat modelini tanıtmasının ardından Toyota da yeni Supra’yı otomobil tutkunlarının beğenisine sundu.

BMW iş birliğiyle geliştirilen otomobil, özellikle spor ototomobillere düşkün kullanıcıları hedef alıyor. Gerek tasarımı gerekse performansıyla tüm dikkati üstüne çeken 2020 model Toyota Supra, agresif bir görünüme sahip. 2 kişilik oturma kapasitesine sahip olan Toyota Supra’nın ön kısmının uzun bir tasarım çizgisi sunduğunu söyleyelim. Toyota Supra, değişken bir giriş valfi kaldırma sistemine sahip BMW kaynaklı 3.0 litrelik turboşarjlı altı sıralı motorla geliyor. 335 beygirlik yeni Supra saatte 100 kilometre hıza 4,1 saniyede ulaşabiliyor. Sekiz vitesli otomatik şanzımanla bu süreye ulaşan otomobilde adaptif değişken bir süspansiyon sistemi kullanılıyor. Michelin imzalı Pilot Super Sports lastiklerin yer aldığı otomobilde seçilebilir sürüş modları bulunuyor. Spor modu çekiş ve denge kontrolünü geri çeviriyor, gaz tepkisini artırıyor, kaymayı keskinleştiriyor, direksiyona daha fazla ağırlık veriyor, süspansiyonu ayarlıyor ve egzoz sesini artırıyor.

Supra iki sınıfta sunuluyor: 3.0 ve 3.0 Premium. Standart Supra, döner bir düğme ile kontrol edilen 6.5 inçlik bir ekrana sahip. Premium model navigasyon, Apple CarPlay, kablosuz telefon şarjı ve JBL’den 12 hoparlörlü ses sistemi ile 8,8 inç dokunmatik ekrana sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota Supra’nın yurt dışı satış fiyatı ne olacak?

Toyota Supra 3.0 yurt dışında 50.900 dolardan başlayan fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunulacak. Premium modeli ise 54.920 dolardan başlayan fiyatla piyasadaki yerini alacak. Toyota Supra’nın Türkiye’de satışa sunulup sunulmaycağı ise belli değil.

İlginizi çekebilir

Yeni Toyota Supra’nın motor sesine kulak verin