reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Honda

Hindistan’dan çılgın proje; Honda Amaze, Nissan konseptine dönüştü

Hindistan merkezli bir otomobil geliştirme ekibi, halihazırda satışta olan Honda Amaze modelini alarak Nissan vizyonuyla bir araya getirdi.

Advertisement

Otomobil tutkusu tıpkı müzik kadar güçlü ve evrensel. Dünyanın neresine gidersek gidelim, adeta iklim değişikliğini andıran bakış açıları bu tutkunun farklı şekilde evrimine sahne olmuş şekilde karşımıza çıkıyor. Tabi ki bu projeler aralarından bazıları yüzümüzde tebessüm yaratma konusunda üzerlerine düşen görevi kusursuz gerçekleştiriyor. Şu anda karşımızda duran ve kaynağı Hindistan olan bu fantastik proje gibi. Aslında Hindistan ve otomobil diyince aklımıza Peugeot 206 o efsane reklam filmini getirmeden edemiyoruz. Honda Amaze tabanlı olarak geliştirilen bu proje, her ne kadar üzerine fil oturtmak gerekmese de, en az 206 dönüşümü kadar ilgi çekmeyi başarıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Günümüzden Honda, gelecekten Nissan

Projenin altına imza atan Executive Modcar Trendz ekibi, Amaze tercihini oldukça olumlu olarak yorumluyor. Fiyat/performans bakımından sevilen isimlerden birisi olan bu otomobilin, geçtiğimiz yıl itibarıyla güncellenmiş olması da işin modernlik kısmındaki eksikliği tamamlıyor. Dönüşüme konu olan Nissan modeliyse IDx Nismo‘dan başkası değil. 2013 yılı Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtımı gerçekleştirilen bu konsept, ilk jenerasyon Nissan Skyline ailesine selam göndererek akıllarda yer edinmişti. Executive Modcar Trendz ekibinin orijinal konseptti yakalamak için kullandığı dış gövde kitiyse, bazı tampon parçaları ve ışıklandırmalar dışında maalesef çok fazla yüz umut vadetmiyor. Sarı ve mavi renk kombinasyonun tercih edildiği kokpit bölümü ise, Honda Amaze olarak korunmuş durumda.

İlginizi çekebilir

Honda Urban EV