reklamı kapat

POPÜLER

Honda
honda

Honda, ilk elektrikli otomobilinin ismini onayladı

Honda ailesinin yeni dönemine ışık tutacak olan bu ufak elektrikli otomobil, yaklaşık 2 yıl önce başlayan macerasında asfalta çok daha yakın.

Elektrik dönüşümü için hummalı çalışma içerisinde olan Honda, bu çalışmaların ilk meyvesi niteliği taşıyan modelini Urban EV adıyla Eylül 2017‘de karşımıza çıkartmıştı. Klasik ve şirin tasarım karakteri sayesinde büyük bir kitle tarafından kısa sürede benimsenen bu otomobil, alınan geri dönüşlerin ardından seri üretim sürecine aktarıldı. Geride bıraktığımız mart ayı içerisindeki Cenevre Otomobil Fuarı’nda “neredeyse seri üretime hazır” şeklinde nitelendirilerek tekrar karşımıza çıkarılan bu sevimli üye için isim karmaşası da son buldu. Resmi kaynaklar tarafından yapılan duyuruyla birlikte Urban EV adının seri üretime “Honda E” olarak taşınacağı resmiyete kavuştu.

honda

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda E için teknik beklentiler

İsmiyle ilgili merakın ortadan kalktığı otomobilin teknik kısımıları için henüz aynı şeyleri söyleyemiyoruz. Bu zamana kadar konsept ve prototipler üzerinden yapılan açıklamalarsa ise 200 kilometreyi bulan menzil değeri ve 30 dakikada yüzde 80 batarya doluluğu gibi ana noktalara işaret ediyor. Honda E’nin dış bölümü kadar iddialı olan kokpitiyse kelimenin tam anlamıyla parmak ısırtıyor. Devasa ekranlar barındıran bu bölümlerde son teknoloji destekler de kullanıcıları bekliyor olacak. Honda kaynakları bunun yanında bizleri önemli bir açıklamayla daha bilgilendiriyor. Buna göre yeni jenerasyon Jazz‘da CR-V’de konumlandırılan hibrit sistemine yer verileceği de netlik kazanmış durumda. Bu otomobilin yıl sonuna doğru Tokyo Otomobil Fuarı’nda sergileneceğini de belirtmeden geçmeyelim.

İlgili Video

Honda Urban EV