reklamı kapat

POPÜLER

Honda Urban EV

Geri sayım başladı; Honda Urban EV tanıtım tarihi netleşti

İşlevsellik ve amaca odaklanarak geliştirilen yeni elektrikli Honda Urban EV, temiz, basit ve benzersiz tasarımı ile öne çıkıyor. Honda’nın “Electric Vision” stratejisiyle 2025 yılında satılan her 3 Honda’dan ikisinin elektrikli türevi bir araç olması hedefleniyor.

Honda, Mart 2019’da gerçekleşecek Cenevre Motor Show‘da yeni elektrikli aracı Urban EV’nin prototip versiyonunun dünya prömiyerini yapacak. Honda’nın en büyük gelecek planlarından biri olan çoğunlukla elekrikli otomobil satma hedefine uyan Urban EV, bu yıl içerisinde satışa çıkacak. Elektrikli otomobil piyasasında rakiplerine göre geride kalan marka bu açığı kapatarak içten yanmalı motorların kullanımını azaltmak istiyor. Son yıllarda bu doğrultuda çalışmalar yapan Honda, bir dizi konsept araç üretmişti. Urban EV’nin ilk konseptinin de 2017 Frankfurt Motor Show’da sergilendiğini hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konsept ilk duyurulduğunda büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştı. Bu yüzden Honda’nın konsept modele göre çok az bir değişiklik yapması bekleniyor. Beklenen en büyük değişiklik işlevsellik adına olacak. 4 koltuğu bulunan konsept model, seri üretimde yerini 5 koltuğa bırakacak. Vites topuzunun da değişmesi bekleniyor. Ayrıca konsept halindeki Urban EV kapı tasarımı konusunda biraz karmaşıktı. Bu detayında da basitleştirilmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Honda otonom iş aracı