reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai

Hyundai’den uçan otomobiller için çok büyük adım

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Hyundai, alanın geleceğini de yakından takip ediyor. Bu açıdan firma bünyesinde “Urban Air Mobility Division” isimli yeni bir bölüm kurdu.

Hyundai, otomobil dünyasının en önemli isimleri arasında yer alıyor. Çok uzun yıllardır üretim yapan ve kalite standartlarını her yıl daha ad yukarıya taşıyan firma, şu sıralar daha çok elektrikli otomobil modelleri üzerindeki çalışmalarını hızlandırıyor. Ancak dev üretici pazarının uzak geleceği için de çalışmalara başlamış durumda. İşte bu konuda kurulan Urban Air Mobility Division, direkt olarak uçan otomobil gibi geleceğin araçlarına odaklanıyor. Şehirler içindeki ulaşımın havaya taşınacağını iyi bilen ve bu bağlamda uçan taksi tarafına da odaklanan firma, süreçte çok ciddi düşünüyor. Çünkü kurulan yeni departmanın başına eski NASA mühendisi, havacılık tarafında 30 yıllık tecrübeye sahip Dr. Jaiwon Shin‘i geçirilmiş durumda. Hava araçlarının gövdesi, motorları, hava trafik yönetimi ve süpersonik X-Plane üstünde çok büyük tecrübeye sahip olan Dr. Jaiwon Shin, yeni birim için harika bir seçim olarak görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai gelecekte de yer almak istiyor

Firma elbette henüz Urban Air Mobility Division‘dan tam olarak neyin / nelerin geleceğini aktarmıyor. Ancak bu geleceğe yönelik atılan adım gerçekten çok önemli görünüyor. Günümüzde her ulaşım firmasının uçan otomobil / uçan taksi tarafına yatırım yapması gerekiyor. Bu alanın önümüzdeki 20 yıl içerisinde tam 2 trilyon dolarlık bir sektör oluşturacağı belirtiliyor. Bu alanda, özellikle de uçan taksi tarafında Boeing ve Airbus gibi uçak üreticisi dev isimler de yatırım yapıyor. Biliyorsunuz Türkiye’de bir uçan araç geliştiriyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

18 pervaneli uçan taksi