reklamı kapat

POPÜLER

Stephen King efsanesi IT sevenlere müjdeli haber

Stephen King‘in efsane eserlerinden biri olan IT yakında beyaz perdede karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Eleştirmenlerin büyük övgülerle bahsettiği bu yapım henüz vizyona girmedi ama hayranları memnun edecek müjdeli haber çoktan gün yüzüne çıktı!

Bir korku efsanesi kabul edilen IT’in Andrés Muschietti tarafından sinemaya taşınacağı uzun süredir biliniyor. Hikayenin ürkütücü kahramanı Pennywise’a bu kez Hemlock Grove ile tanınan Bill Skarsgard hayat veriyor. Yeniden uyarlanan IT için ilk eleştiriler ortaya çıkmaya başladı. Paylaşılan yorumlara bakılırsa bizleri oldukça başarılı bir korku filmi bekliyor. Üstelik herkesin beğeniyle bahsettiği yapımı bekleyenleri sevindirecek tek gelişme bu değil. Variety‘nin haberine göre IT, Pennywise’ı anlatan tek film olmayacak. Söylenenlere göre film It: Chapter One yani It: Birinci Bölüm şeklinde başlıyor. Böylece hikayenin bu filmle son bulmayacağını daha en başta anlıyoruz. Üstelik IT’in yönetmenliğini üstlenen Muschietti de Pennywise‘ın hikayesinin devam edeceğini doğruladı. It: İkinci Bölüm olarak adlandırılmasını beklediğimiz hikayenin farklı bir film olmayacağını, ilk filmde başlayan hikayeye devam edeceğini dile getirdi.

Doğrusu Andrés Muschietti’nin aklında nasıl bir hikaye var fazlasıyla merak ediyoruz. Fakat bunu görmek için uzun bir süre beklememiz gerekiyor. Unutmadan hatırlatalım, It filmi 8 Eylül‘den itibaren beyaz perdedeki yerini alacak.