reklamı kapat

POPÜLER

Asus zenfone 4 Android Pie zenfone 5

Asus Zenfone 4 sahiplerine müjdeli haber

Akıllı telefon sektöründe aktif olarak yer almaya devam eden Asus, güncelleme konusunda eski modellerini unutmuyor. Zenfone 4 sahiplerine Android Pie müjdesi veriliyor.

Asus Zenfone 4, kutusundan Android 7.1.1 Nougat ile çıkmış bir akıllı telefon. Daha sonra Android 8.0 Oreo‘ya geçen telefon, şimdi de Android 9.0 Pie‘a geçmeye hazırlanıyor. Kısa süre önce Android Pie ile beraber Geekbench üzerinde görülen Asus Zenfone 4, bu açıdan sahiplerini oldukça sevindirecek gibi görünüyor. Pie sürümüyle Snapdragon 660 işlemci ve 4 GB RAM’e sahip versiyonla görünen telefon, bu kombinasyonla Geekbench’in tek çekirdek bölümünden 880, çok çekirdek bölümünden ise 4.207 puan alıyor. Görebileceğiniz üzere performans konusunda iddialı olmayan cihaz, güncel yapısıyla öne çıkmaya hazırlanıyor. Bu arada modelin Snapdragon 636 işlemcili bir versiyonu da bulunuyor. Pie güncellemesinin bu sürüme de verileceği yapılan tahminler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus zenfone 4 Android Pie zenfone 5

Asus Zenfone 4 modeline ek olarak Zenfone 5 de Android Pie sürümüne geçti

Normalde kutusundan Android 8.0 Oreo ile çıkan ZenFone 5,  beklenen Android Pie güncellemesine geçiş yaptı. Yakında herkes için OTA üzerinden gelecek güncelleme, şu an buradaki bağlantıdan kolaylıkla indirilebiliyor. 1.1 GB boyutu olan güncelleme, microSD karta aktarılarak “recovery mod” üzerinden yapılabiliyor. Kullanıcıları da oldukça memnun edecek sürüm, telefona yeni bir nefes katıyor. Android Pie sürümünün Zenfone 5z modeline ocak ayı sonunda geleceği belirtiliyor. Zenfone 5 Lite içinse henüz bir açıklama yapılmıyor.

İlginizi Çekebilir

Çok merak edilen Samsung One UI