reklamı kapat

POPÜLER

“Zeki telefon” Huawei Mate 10 Pro’nun öne çıkan özellikleri

Huawei’nin akıllı değil zeki telefon sloganıyla tanıtımını yaptığı Mate 10 Pro son zamanların en çok ilgi çeken cihazları arasında yer alıyor. Biz de Huawei Mate 10 Pro’nun öne çıkan özelliklerini sizin için derledik.

Leica çift arka kamera

Huawei’nin Leica ile ortaklığı sayesinde Huawei Mate 10 Pro’nun 20 megapiksel ve 12 megapiksel çözünürlükte olmak üzere çift arka kamerası bulunuyor. Cihazın ana kamerası RGB sensöre, diğeri ise monokrom sensöre destek veriyor. Arka kamerada optik görüntü sabitleme, otofokus, CMOS görüntü sensörü ve arka aydınlatmalı sensör yer alıyor. Bokeh efektinin ve yapay zeka destekli özelliklerin yanı sıra 4K video çekimi de gerçekleştirebiliyor. Cihazın en güçlü olduğu yanlarından birisi kesinlikle kamerası!


Ön ve arka yüzeyde cam tasarım

Huawei Mate 10 Pro selefinden farklı bir görüntüye sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Özellikle cam gövde cihaza oldukça şık bir hava katıyor. Bu akıllı telefonun arka yüzeyindeki kamera bölgesi ise tasarım sayesinde öne çıkartılıyor.


6 inç 18:9 ekran

Huawei Mate 10 Pro 6 inç büyüklüğünde OLED ekran ile geliyor. Bu ekranın çözünürlüğü ise 2160 x 1080. Cihazın en dikkat çekici özelliği ise 18:9 ekran oranı. Böylece ekranın kenarları olabildiğince inceliyor. Huawei bunu FullView Display olarak isimlendiriyor.


Yapay zeka destekli Kirin 970 AI işlemci

Mate 10 Pro’nun sekiz çekirdekli Kirin 970 işlemcisine 6 GB RAM ve 128 GB ROM eşlik ediyor. Bu işlemci fotoğraf çekimi ve diğer uygulamaları destekleyen yapay zekanın sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Böylece “akıllı değil zeki telefon” sloganına uygun bir cihazla karşılaşıyoruz.


Android 8.0 Oreo işletim sistemi

En yeni akıllı telefon modellerinden biri olan Huawei Mate 10 Pro buna uygun bir şekilde kutusundan Android 8.0 Oreo ile birlikte çıkıyor. Arayüz olarak ise EMUI 8.0’ı görüyoruz. Bu arayüz beraberinde getirdiği yeni özelliklerle kullanıcısının işini kolaylaştırıyor.


4.000mAh pil kapasitesi

Akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gereken detaylardan biri de cihazın pil kapasitesi. Huawei Mate 10 Pro ise bu noktada rakiplerinden önde başlıyor. 4,000mAh pil kapasitesi kullanıcıyı yarı yolda bırakmayacak türden. Bunun yanında Smart Power Management, Huawei SuperCharge gibi özellikler de pil ömrünü destekliyor. 20 dakikalık şarj ile tüm gün idare etme olanağı oluyor.


Su ve toza dayanıklılık

Mate 10 Pro tıpkı önemli rakipleri gibi IP67 sertifikasına sahip. Bu durum da suya ve toza karşı dayanıklılığını güçlendiriyor. Bu sertifika telefonun 1 metre derinliğe sahip suda 30 dakikaya kadar direnç gösterebildiği anlamına geliyor. Böylece su sıçramaları gibi ufak kazalar telefonunuza zarar veremiyor.

Video