reklamı kapat

POPÜLER

zeki telefon Huawei Mate 10 Pro DxOMark
Huawei Mate 10 Pro DxO Mark puanı
Huawei Mate 10 Pro Leica

Huawei Mate 10 Pro, iPhone 8 Plus ve Galaxy Note 8’i geride bıraktı

Huawei‘nin yeni akıllı telefonu Mate 10 Pro, aldığı DxOMark puanıyla önemli rakiplerinin önünde yer almayı bildi. Yapay zeka işlemcili “zeki telefon” Huawei Mate 10 Pro, Leica imzalı kamerasıyla ön planda.

Akıllı telefonların kamera performanslarını bilimsel olarak test eden DxOMark, Huawei Mate 10 Pro’ya 97 puan vermeyi uygun gördü. Bu sonuçla iPhone 8 Plus ile Galaxy Note 8‘i geçen akıllı telefon, Pixel 2‘nin 1 puan arkasında kaldı. Yine rakiplerine baktığımız zaman iPhone 8‘i de sollayan telefon, çift kamera sistemiyle fark yaratmayı başarmış görünüyor. Detaylara indiğimizde telefonun arkasında 20 megapiksel Monochrome ve 12 megapiksel RGB olmak üzere çift lensli kamera yer alıyor. Optik görüntü sabitleme özelliğine sahip olan kameralar, F1.6 diyafram değeriyle de düşük ışıkta yüksek performans veriyor. İki kat kayıpsız zoom yapabilmesi en önemli detaylardan olurken, lazer otomatik netleme sistemi de oldukça kararlı çalışıyor.

Huawei Mate 10 Pro DxO Mark puanı
Huawei Mate 10 Pro Leica

DxOMark, Huawei Mate 10 Pro modelini ödüllendirdi

Prestijli siteden aldığı bu puanla alınabilirliği daha da artan Huawei Mate 10 Pro, söylendiği kadarıyla detayları çok iyi koruyor. Buna ek olarak dinamik aralığı yüksek olan Android telefon, hızlı netlemesiyle de puanını yükseltiyor. Leica imzalı optikler kullanan cihaz, 4K çözünürlükte saniyede 30 kare video çekebiliyor. Dahili flaşı çift tonlu olan Pro, ayrıca bokeh konusunda da büyük beğeni toplamış görünüyor.

Video