reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Yeni lidere şapka çıkarın; DxOMark, merak edilen Huawei Mate 30 Pro sonucunu açıkladı!

Huawei‘nin yeni amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro için merak edilen DxOMark sonucu sonunda açıklandı. Sonuç beklediğimiz gibi çıktı.

Fotoğraf makineleri ve akıllı telefonların kameralarını bilimsel olarak test eden DxOMark, bu sefer Huawei Mate 30 Pro sonucuyla karşımızda. Modeli derinlemesine inceleyen site, Türkiye’ye “şimdilik gelmeyecek” amiral gemisine arka kamera için ortalama 121 puan, ön kamera içinse 93 puan verdi. Yuvarlak modülde yer alan arka kamera sistemiyle burada 116 puan alan Huawei P30 Pro ve 117 puan alan Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G modelini geride bırakan ve liderliğe oturan Mate 30 Pro, ön kamerada ise 89 puan alan P30 Pro’nun önünde, 99 puan alan Galaxy Note 10 Plus 5G’nin ise arkasında kaldı. Arka kamera için daha derine indiğimiz zaman fotoğraf tarafından 131 puan, video tarafından ise 100 puan alan telefon, yüksek detay verebiliyor ve düşük ışıkta inanılmaz çekimler yapabiliyor olmasıyla büyük beğeni toplamış durumda. İstenmeyen kumlama kontrolünün yüksek olduğu belirtilen model, pozlamayı da iyi tutturuyor deniyor. Bokeh modu da beğenilen Mate 30 Pro, aşırı büyük olumsuz yorumlar ise görmedi. DxOMark’ın yeni lideri olması şaşırtmayan cihazın, iPhone 11 Pro‘lara da geçilmeyeceği düşünülüyor. DxOMark’ın detaylı incelemesi burada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro kamerasıyla yılın en iyisi olabilir

Modelin arkasındaki yuvarlak modülde 1/1.54 inç ve 1/1.7 inç gibi büyük sensörlere sahip 40 megapiksel F1.8 ultra geniş açı + 40 megapiksel F1.6 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 telefoto + 3D derinlik sensörü yer alıyor. Çok iyi normal ve düşük ışık performansı bulunan telefon, 720p çözünürlükte tam 7.680 fps yavaş çekim yapabiliyor.

İlgili Video