reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro 5G DxOMark EMUI 11 Android 11

Huawei Mate 30 Pro 5G DxOMark puanı çıktı; Mate 30 Pro geçildi!

ABD ambargosunun yaraladığı amiral gemisi akıllı telefon Huawei Mate 30 Pro için sürpriz bir DxOMark testi çıktı. Bu sefer 5G model test edildi.

Huawei Mate 30 Pro, incelemesine burada yer verdiğimiz yılın en iddialı ancak “kanadı kırık” akıllı telefonu konumunda yer alıyor. Biliyorsunuz bu modelin bir 5G versiyonu da bulunuyor. İşte bu versiyonun kısa süre önce DxOMark sonucu paylaşıldı. Sonuç ise sürpriz çıktı. Çünkü aynı donanıma sahip olmasına rağmen Mate 30 Pro 5G modeli Mate 30 Pro’dan daha yüksek bir puan aldı. Ortalama 123 puanıyla 121 puanlık Mate 30 Pro ve Xiaomi Mi Note 10‘u geride bırakan Mate 30 Pro 5G, görünüşe bakılırsa daha iyi bir yazılımsal kamera altyapısıyla geliyor. Mate 30 Pro da sürekli olarak güncelleniyor ve 5G cihazın daha yüksek puan alması, normal modelin de güncellemeler ile daha iyi hale getirildiği anlamına geliyor. DxOMark’ın kanıtladığı üzere Huawei tarafından yapılan yazılımsal güncellemeler gerçekten kamera kalitesini artırıyor. Bu modellerin Android lisanları olmadığından Türkiye’de satılmıyor olmaları ise gerçekten üzüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro kamera donanımı nasıl?

Modelin arkasındaki yuvarlak modülde 1/1.54 inç ve 1/1.7 inç gibi büyük sensörlere sahip 40 megapiksel F1.8 ultra geniş açı + 40 megapiksel F1.6 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 telefoto + 3D derinlik sensörü yer alıyor. Bu kombinasyon ve CPU, GPU ile özel yapay zeka birimlerini bir arada kullanarak telefon 7.680 fps yavaş çekim video kaydedebiliyor. Bu da modelin en çok ses getiren detayları arasında bulunuyor. Şu an bu kadar yüksek hıza ulaşabilen başka hiçbir akıllı telefon bulunmuyor.

İlgili Video