reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 2’nin zayıf noktası dayanıklılık testinde ortaya çıkıyor [Video]

20 Ekim 2017

Ekim ayının başında tanıtılan Google Pixel 2 sonunda videolarda boy göstermeye başladı. JerryRigEverything hazırladığı video ile bu akıllı telefonun ne kadar dayanıklı olduğunu test ediyor. Ortaya şaşırtıcı sonuçlar çıkıyor.

Alıştığımız üzere dayanıklılık testi telefonun ekranıyla başlıyor. Ekran üzerinde farklı materyaller kullanarak denemeler yapılıyor ve Google Pixel 2’nin ekranı altıncı seviyede çizilmeye başlıyor. Böylece cihazın yakın zamanda ele alınan LG V30’un yanı sıra Samsung Galaxy Note 8 ve iPhone 8‘e yakın bir ekran dayanıklılığı olduğu anlamına geliyor. Sanal tuşlar, hoparlör ve ön kamera ise oldukça iyi şekilde korunuyor.

Asıl sıkıntı ise arka yüzeyde başlıyor. Google‘ın tercih ettiği materyal görsel olarak hoş dursa da, dayanıklılık konusunda oldukça başarısız. Birkaç baskının ardından alttaki metal ortaya çıkıyor. Biraz zorladığınızda boyanın döküldüğünü görüyorsunuz. Durum parmak izi okuyucuda da farklı değil. Çizilen parmak izi okuyucu tıpkı LG V30’daki gibi işlevini kaybediyor. Cihazı kılıfsız kullanmanın gerçekten büyük problemlere yol açabileceğini anlıyoruz. Ancak asıl problem videonun sonunda yer alan bükülme testinde ortaya çıkıyor. Uygulanan baskıyla birlikte Pixel 2’nin gövdesinde kırılma yaşanıyor. Anlıyoruz ki akıllı telefonların en zayıf noktası olarak bilinen bölgede anten çizgisi yer alıyor. Bu da cihazı arka cebine koyduğunuzda bükülebileceği anlamına geliyor.

Google Pixel 2 dayanıklılık testi videosu

YORUMLAR