reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro ve Google Pixel 3’ün sızan DxOMark kamera test sonuçları Apple’ı üzebilir

iPhone XS Max ve Samsung Galaxy Note 9 bu senenin en iyi akıllı telefonları arasında gösterilse de henüz tanıtılmayan iki model daha var. Pek fazla detaya sahip olmayan Huawei Mate 20 Pro ve Google Pixel 3 kamera performansları hakkındaysa Apple’ı üzebilecek bir iddia ortaya atıldı.

Apple üç yeni modelle gündemi epeyce meşgul etmişti. Henüz Huawei ve Google kendi amiral gemilerini tanıtmadı fakat telefonlardan sızan kamera performansı detayı Apple’ı üzecek cinsten. Her ne kadar telefon kameralarının en gerçekçi incelemesi telefonlar çıktıktan sonra yapılabilse de büyük markaların ürünleriyle alakalı dedikodular yine de heyecanlandırıyor. Çin’in sosyal paylaşım sitesi Weibo‘nun sızdırdığı detayda her iki markadan telefonların kamera değerlendirme firması DxOMark‘tan alınan benchmark sonuçları görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Birincilik Huawei Mate 20 Pro’nun

Kamera ve özellikle akıllı telefon kameraları konusunda DxOMark oldukça güvenilir bulunuyor. Öyle ki akıllı telefon üreticileri bile kamera performanslarıyla övünürken ilgili benchmark sitesinin sonuçlarını değerlendirerek bunu yapıyor. Huawei Mate 20 Pro ve Google Pixel 3 cihazlarından sızan sonuçlar doğruysa bu Apple için kötü bir haber demek oluyor. Sızan sonuçlarda 116’lık bir skorla Huawei Mate 20 Pro, açık ara önde gözükürken Pixel 3 için 107’lik bir skor söz konusu. iPhone XS ve XS Max’in elde ettiği 104’lük skor ise iki telefonu diğerlerinden daha alt bir sıraya itiyor. Bu sonuçların Weibo’dan sızan, henüz netlik kazanmamış sonuçlar olduğunu tekrar söylemekte fayda var. Kameraları test edilen Huawei Mate 20 Pro ve Google Pixel 3, çok yakında tanıtılacak.

İlginizi çekebilir

Huawei Mate 20’yi çalışırken gözler önüne seren video