reklamı kapat

POPÜLER

Sahte Super Mario Run, Android cihazları tehlikeye atıyor

Geçtiğimiz hafta App Store üzerinden kullanıma sunulan Super Mario Run kısa sürede en fazla ilgi gören mobil oyunlar arasına girmeyi başardı. İlk günkü indirilme sayısı ile rekor kıran oyun Android kullanıcıları tarafından merakla bekleniyor. Google Play Store‘a önümüzdeki ay ekleneceği söylenen oyunu beklerken sahte Super Mario Run oyunlarından uzak durmak gerekiyor.

Uzunca zamandır heyecan uyandıran Super Mario Run geçtiğimiz günlerde 150 ülkede birden kullanıma sunuldu. iPhone kullanıcıları bu oyunla keyifli dakikalar geçirirken, Android cihaz sahipleri için zorlu bir bekleyiş başladı. Tabii herkes beklemeyi tercih etmiyor. Zamanında Pokemon Go‘da olduğu gibi oyunun APK versiyonunu indirmeye çalışıyor. Ancak bu çaba Android cihazları büyük bir tehlike ile karşı karşıya bırakıyor.

Tahmin edilebileceği üzere internet son birkaç gündür sahte Super Mario Run oyunları ile dolup taşıyor. Tabii Android kullanıcılarının oyunu bulma çabası her seferinde hüzünle sonuçlanıyor. Çünkü Super Mario Run’ın Android versiyonu henüz hazır değil. Bu yüzden Pokemon Go’daki gibi oyunu henüz çıkmadan indirme şansı bulunmuyor. Tabii sahte oyunlar çeşitli virüs ve zararlı yazımlılarla dolup taşıyor. Bu sebeple Android kullanıcılarının Super Mario Run, Google Play Store‘a eklenene kadar beklemesi gerekiyor.