reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia L3

Sony Xperia L3 tasarımını netleştiren resmi sızıntı

Geçtiğimiz haftalarda hazırlanan taslak tasarımla gündeme gelen Sony Xperia L3, FCC üzerinde resmi çizimlerle görüntülendi.

Sony Xperia L3, direkt olarak Xperia L2 modelinin yerini almaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz haftada elde edilen CAD dosyasından taslak tasarımı hazırlanan model, kalın diyebileceğimiz çerçevelere sahip. Bu yüzden bünyesinde bir ekran çentiği yer almayan telefon, parmak izi sensörünü yan tarafında taşıyor. Arkasında çiftli kamera sistemi bulunan Sony Xperia L3, FCC’den çıkan aşağıda görebileceğiniz resmi çizime göre gerçekten bu tasarım çizgisi üzerine kuruluyor. Bu açıdan yeni dönemde çok öne çıkma şansı bulunmayan telefon, 5,7 inç 18:9 bir ekran üzerine kuruluyor. Ön yüzünde çiftli kamera taşıyabilir denilen telefon, bağlantı tarafında USB-C kullanıyor ve 3.5 mm kulaklık girişiyle geliyor. Firma en azından kulaklık girişi konusunda kişileri üzmüyor.

Sony Xperia L3
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia L3 dikkat çekemiyor

Modelin işi bu tasarıma biraz zor görünüyor. Kullanıcıların tasarım konusunda çok eleştirdiği Sony, L3 modeline ek olarak Xperia XA3 ve XA3 Ultra gibi modeller üzerinde de aktif olarak çalışıyor. Bu modelleri MWC 2019 kapsamında lanse etmesi beklenen teknoloji devi, genel olarak alanda öne çıkamıyor. Firmanın adı Xiaomi, Huawei ve Oppo gibi isimlerin yanında anılmıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un cihazla gelmeye başlayan One UI tanıtım videosu