reklamı kapat

POPÜLER

Sony

Sony’nin 21 megapiksel kameralı gizemli telefonu gün ışığına çıktı

Sony’nin yeni akıllı telefonu olacağı konuşulan Xperia XA2 Ultra gün ışığına çıktı. Slashleaks isimli internet sitesinin aktardığı habere göre Xperia XA2 Ultra şu anda H4233 kod adıyla anılıyor.

Paylaşılan bilgiler gerçeğe dönüşürse Xperia XA2 Ultra, Full HD çözünürlüklü 6 inç ekrana sahip olacak. Qualcomm’un Snapdragon 630 işlemcisinden güç alacağı belirtilen telefonda 21 megapiksel arka ve 15 megapiksel ön kamera tercih edileceği ifade ediliyor. Her iki kameranın da 4K video kaydına izin vereceği dile getiriliyor.  Android 8.0 Oreo yüklü telefonda 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza diğer beklenen özellikler arasında.

Sony’nin amiral gemisi telefonu iddialı özelliklerle geliyor

Samsung Galaxy S9 ve LG G7 ile rekabetin içerisine girmesi beklenen Sony’nin yeni amiral gemisi telefonu şu anda Sony H8541 kod adıyla anılıyor. 4K çözünürlüklü 5,7 inçlik ekranla birlikte gelmesibi beklediğimiz telefonun çerçevesiz bir ekrana sahip olup olmayacağı belirsizliğini koruyor. Günümüzdeki çoğu telefonda çerçevesiz ekranın yer alması Sony’nin de Omnibalance tasarım anlayışından vazgeçeceği anlamına gelebilir. Uçtan uca bir ekranla telefonda sonsuz ekran yer alma ihtimali bulunuyor. Yeni Xperia modellerinin önümüzdeki yılın başında veya şubat ayının sonunda gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtılma ihtimali kuvvetle muhtemel.

YORUMLAR