reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Kona’nın merak edilen kokpitinden detaylı görüntüler [Video]

Tanıtım etkinliğinde görselleri paylaşılmayan kokpit tasarımından video ile birlikte oldukça zengin fotoğraflar da ortaya çıktı.

Hyundai’nin bir süredir ipuçlarını gördüğümüz yeni B segment SUV modeli Kona ile geride bıraktığımız gün resmi olarak tanıştık. Bu zamana kadar Hyundai’de görmeye pek alışık olmadığımız bir tasarıma sahip olan Kona, bu yapısıyla kimilerinde başarılı kimilerince başarısız bulundu. Tanıtım etkinliğinde kokpit yapısıyla ilgili bilgilerin paylaşılmasına rağmen detaylı görsellerini alamadığımız aracın bu bölümü için neyse ki çok fazla beklememiz gerekmedi. Tanıtımın hemen ardından paylaşılan yeni detayları görsellerle Kona’nın öne çıkan renk seçeneklerinin yanı sıra kokpitiyle alakalı tüm soruların cevaplarını alıyoruz.


Sizlerle Kona’nın detaylarını paylaştığımız haberimizde de bahsettiğimiz gibi yeni i30’un kokpitiyle büyük oranda benzerlik gösteren Kona’nın ortaya çıkan görsellerinde de bunu görmek mümkün. Direksiyon ve büyüklüğü 5, 7 ve 8 inç olarak değişen multimedya ekranıyla bu yapıyı barındıran konsolda; vites, havalandırma ve direksiyonun renkleri aracın dış rengine göre kombin ediliyor. Head-up display, kablosuz şarj, Android Auto ve Apple CarPlay desteği, çarpışma algılama, otonom acil frenleme, uzun far asistanı, sürücü dikkat algılama, şerit takip ve şeritte tutma, kör nokta uyarı ve arka trafik asistanı Kona’nın öne çıkan konsol ve elektronik özellikleri arasında. Toyota C-HR ve Nissan Juke gibi modellerin karşısına çıkacak olan Kona’nın bu rakipleri karşısında başarılı olup olamayacağıyla ilgili görüşlerinizi yorum olarak bizle paylaşabilirsiniz.

VİDEO #1

VİDEO #2

VİDEO #3

VİDEO #4