reklamı kapat

POPÜLER

mouse

Alienware’den 240 Hz’lik monitör ve diğer oyun aksesuarları

Las Vegas’ta devam eden E3 Oyun Fuarı tüm hızıyla sürüyor.  Yüksek performanslı bilgisayarlar üreten Alienware yeni oyun aksesuarlarını gün ışığına çıkardı. Dell’in bünyesinde olan Alienware, yeni tanıttığı aksesuarlarla oyuncuları mutlu etmeye hazırlanıyor.

Alienware’in duyurusunu gerçekleştirdiği ilk ürün bir oyun monitörü. Alienware 25 Gaming Monitor olarak adlandırılan monitör yenileme hızıyla göze çarpıyor. 240 Hz’lik yenileme hızıyla ve 1 milisaniyelik tepkime süresiyle  performansa ihtiyaç duyan oyunlarda ve yüksek FPS’de akıcı bir deneyim vadeden monitör Full HD çözünürlüğe destek veriyor. 25 inçlik monitör ailesinin  bazı modelleri Nvidia G-Sync teknolojisine bazı modelleri ise AMD FreeSync teknolojisine destek veriyor. Bu teknolojiler sayesinde monitör monitör tutukluk, kırılma ya da hareket bulanıklığı olmadan akıcı bir oyun deneyimi sunuyor. Monitörün AMD FreeSync teknolojisine sahip modeli 499,99 dolardan, Nvidia G-Sync teknolojisine sahip modeli ise 699,99 dolardan satışa sunulacak.

mouse

Alienware monitörü haricinde oyunculara özel iki yeni faresini de tanıttı. Alienware’in duyurduğu fareler hızlı bir şekilde DPI hassasiyetini değiştirmeye imkan sağlıyor. Kişiselleştirilebilir LED’lere ve konfigüre edilebilen dokuz tuşa sahip olan farelerden fiyatı yüksek olan model Elite Gaming Mouse‘da daha kaliteli malzemeler kullanılıyor.  Ağırlığının ayarlanabilmesi ve daha yüksek DPI seviyesiyle fark yaratan Elite Gaming Mouse’un yurt dışındaki fiyatı ise yaklaşık 90 dolar. Daha uygun fiyatlı versiyonun satış fiyatı ise yaklaşık 50 dolar.

Alienware’in oyuncuların beğenisine sunduğu son ise bir klavye.  İki farklı versiyonlar karşımıza çıkan klavyelerden Advanced Gaming Keyboard‘da kahverengi mekanik KaiHua tuşları ve çevresel LED aydınlatma özelliği bulunuyor. Satış fiyatı 89,99 dolar olan bu klavyeyle birlikte Alienware 119,99 dolar olan Pro Gaming Keyboard isimli klavyeyi de satışa sunuyor.  Klavyede arkadan aydınlatmalı tuşların ve yerleşik belleğin yer aldığını belirtelim.