reklamı kapat

POPÜLER

Mario Kart’ın VR versiyonu göründü [Video]

Sanal gerçeklik yavaş yavaş eğlence sektöründe baskısını hissettirmeye başlıyor. Bandai Namco, VR eğlence merkezinin kapılarını aralıyor.

Advertisement

Sanal gerçeklik deneyimini yaşayabileceğiniz oyun merkezleri mevcut. Ancak Bandai Namco, işi bir seviye yukarı çekiyor. 14 Temmuz’da Shinjuku‘da açılacak olan VR eğlence merkezi 15’den fazla aktiviteyle katılımcılarını bekliyor. Oyunlar ise daha da ilgi çekici. Çünkü Steam’de yer alan içeriğin oldukça dışında.

HTC Vive’ın kullanıldığı alanda oyunlar Ghost in the Shell, Evangelion, Dragon Ball ve en önemlisi Mario Kart üzerine yoğunlaşıyor. Ekipmanlarla deneyimi geliştiren Bandai Namco, eğlence merkezlerinde yer alan klasik araba yarış ekipmanını Mario Kart’a uyarlamış örneğin. Aynı şekilde bisikletler, Vive Tracker’lar, “uzay mekikleri” ve çok daha fazlasıyla etkileyici bir deneyimin kapıları aralanıyor.

Oldukça keyifli bir tanıtım videosuyla duyurulan VR ZONE’da yapılabilecekler de aşağı yukarı videoda görülebiliyor. Duyurunun en kötü yanı ise bu deneyimin Japonya ile sınırlı kalması. Global bir dağılım şimdilik pek mümkün değil gibi görünüyor. VR ZONE’un tanıtım videosuna haberin üstünden ulaşabilirsiniz.