reklamı kapat

POPÜLER

Dell Alienware oyun monitörü
Dell Alienware oyun monitörü

Devler ligine yeni üye; karşınızda Alienware 55 inç 4K OLED oyun monitörü

CES 2019 fuarına kesinlikle dev oyun monitörü modelleri damgasını vurdu. Bu yarışa Dell, Alienware 55 inç 4K OLED oyun monitörüyle dahil oldu.

Oyun monitörlerinin gerçekten bu kadar büyüyeceği kimin aklına gelirdi? Ancak firmalar limitlerini zorlamayı seviyor. İşte bu firmalardan olan Dell, Alienware 55 inç 4K OLED oyun monitörü ile karşımızda. 4K çözünürlükte 120 Hz yenileme hızı bulunan model, OLED paneliyle gerçek siyahlar ve canlı renkler sunuyor. DisplayPort 1.4 portuyla yüksek hıza destek veren monitör, tasarımsal olarak harika görünüyor. Oldukça ince çerçevelere sahip olan monitör, özel bir kablo saklama sistemine sahip. Arka tasarımına özellikle özen gösterilen ve Alienware logosu ile LED ışık konulan oyun monitörü, günümüzde olmazsa olmaz HDR desteğini de aktif olarak sunuyor. Monitör ince yapısıyla da fark yaratmayı başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dell Alienware 55 inç 4K OLED oyun monitörü çok pahalı olacak

Ancak tam fiyat etiketi henüz açıklanmış değil. 4.000 – 5.000 dolar bandında satılması beklenen monitör, elbette herkese hitap etmiyor. Yeni yeni çeşitlenmeye başlayan dev oyuncu monitörü pazarı, ancak 1-2 sene sonra genel kitleye uygun hale gelecek gibi görünüyor. Yüksek performans alınamıyor olsa da dev ekran isteyen oyuncuların tek seçeneği şu an projeksiyon cihazları gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Nvidia’nın dev monitörü