reklamı kapat

POPÜLER

Apple HomePod

Apple HomePod için sevindiren güvenlik detayı

Apple‘ın WWDC 2017 Geliştiriciler Konferansı‘nda tanıttığı akıllı hoparlör modeli HomePod, iOS 11.2.5 beta kodları sayesinde yeni detaylar kazandı.

Geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletleri Federal İletişim Kurulu’dan geçen Apple HomePod, ay bitmeden satışa çıkacak gibi duruyor. Birçok kişinin merakla beklediği akıllı hoparlör, iOS 11.2.5 beta kodlarıyla biraz daha detaylanmış durumda. Biliyorsunuz ürün içerisinde gelişmiş bir mikrofon sistemi yer alıyor ve kişiler “Her Siri” komutuyla iletişime geçebiliyor. “Hey Siri” komutu haricinde söylediklerinizi internete aktarmayan (Bu şifreli ve anonim oluyor) ürün, bunun da kapatılmasına izin verecek. Yani kişiler HomePod‘un sürekli ortam dinleme özelliğini istedikleri zaman kapatabilecek. Bu da kişilerin ürüne ihtiyaç duymadıkları durumlarda kendilerini daha güvenli hissetmesine imkan tanıyacak. Akıllı hoparlör ayrıca birden fazla sesi de tanıyabilecek. Bu sayede evin her bireyi Siri’yi kendi özelleştirmeleriyle kullanabilecek.

İşte Apple HomePod’un açıklanan teknik detayları

Silindirik bir gövde yapısı olan cihaz, rakiplerinden farklı olarak Siri’ye değil müziğe odaklanıyor. Yani daha çok hoparlör olarak tanıtılan ürün, gücünü Apple A8 işlemciden alıyor. Bünyesinde 4-inç’lik bir Apple tasarımı subwoofer yer alan hoparlör, özellikle ses performansı konusunda çok iddialı şekilde tanıtılıyor. Bünyesinde yer alan 6 adet mikrofon ile dinlediğiniz müziği ortama uyumlu hale getiren cihaz, her türlü işlem için Siri erişimine de sahip. 350$ gibi yüksek bir fiyat etiketiye satılacak olan akıllı hoparlör, siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle elde edilebilecek.

İlgili Video