reklamı kapat

POPÜLER

jon snow

Game of Thrones senaryosunda gizli kalan Jon Snow gerçeği

Game of Thrones final sezonunda izleyicilerin aklını kurcalayan karakterlerden biri Jon Snow oldu. Bu karakterin Daenerys Targaryen ile arasındaki ilişkiye dair hisleri senaryodaki detaylarla netlik kazandı.

Westeros’u alt üst eden gerçeklerden biri kesinlikle Jon Snow’un gerçek kimliğiydi. Önce bizler onun aslında Aegon Targaryen olduğunu öğrendik. Sonrasında bu gerçek Jon Snow ‘a da açıklandı. Ancak Jon tüm bunları öğrenene kadar çoktan Daenerys Targaryen ile birlikte olmuştu. Sonradan onun aslında halası olduğunu öğrenmesi Jon açısından büyük bir şoka sebep verdi. Buna rağmen Daenerys’e bağlı kalmaya özen gösterdi. Elbette onun bu tavrı Daenerys için yeterli olmadı. Aksine sevgisine karşılık alamaması onu deliliğe iten detaylardan birine dönüştü. Buna rağmen Jon Snow’un Daenerys Targaryen hakkındaki hislerini hiçbir zaman net bir şekilde öğrenemedik. Jon “O benim kraliçem ona ihanet edemem” demenin ötesine geçmedi. Senaryolar ise gerçeği ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jon Snow ve Daenerys Targaryen ilişkisi

Insider‘ın haberine göre Game of Thrones’un senaryosu Los Angeles’taki Writers Guild Foundation Shavelson-Webb Library‘de yer alıyor. The Bells isimli bölümün senaryosunda Jon Snow’un öğrendiği gerçekten sonra nasıl hissettiğinen açıkça bahsediliyor. Jon Snow’un yaşadığı yakınlaşmadan rahatsızlık duyduğu hatta bu tiksinti hissettiğini görüyoruz. Sahnede bu duygu net bir şekilde verilememiş olsa da Daenerys bunu hissediyor ve bu durum King’s Landing’e son saldırı öncesinde duygusal durumunu tamamen değiştiriyor.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı