reklamı kapat

POPÜLER

game of thrones

Game of Thrones 8. sezon 5. bölümde Varys’in mektubu

Game of Thrones 8. sezon 5. bölümünde yaşanan olaylarla izleyicileri fazlasıyla şaşırtmayı başardı. Bunlardan biri de Varys’in ihaneti ve yazdığı mektuptu. Peki bu mektupta ne yazıyordu? Daha da önemlisi kimlere gönderildi?


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Game of Thrones 8. sezon 5. bölüm içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Bildiğiniz gibi geçtiğimiz bölümlerde Daenerys Targaryen’in Westeros için iyi bir kraliçe olmayacağına dair ilk sinyalleri almıştı. Bunu ilk fark eden isimlerden biri onun danışmanları arasında yer alan Varys olmuştu. Bu konuda harekete geçeceğini de açık bir şekilde Tyrion Lannister’a söylemişti. Onun bu dürüstlüğü The Bells isimli bölümde canından olmasına sebep oldu. İhanetle suçlanan Varys, ejderha ateşiyle öldürüldü. Ölmesine neden olan ihanet yazdığı mektuptu. Mektupta ise Jon Snow’a dair gerçek yer alıyordu.

Game of Thrones finalini etkileyecek mektup

Varys’in mektubunda “Daenerys Targaryen hayatta kalan son Targaryen değil. Rhaegar ve Lyanna’nın oğlu yaşıyor. Eddard Stark tarafından saklanıp yetiştirilen Jon Snow, Demir Taht’ın asıl varisi” sözleri yer alıyor. Onun bu bilgiyi kime ilettiği konusunda henüz net bir bilgi yok. Fakat tahminler aynı mektubu Westeros’taki soylu ailelerin tamamına gönderdiği yönünde. Bu sayede Jon Snow’un tüm Westeros’un desteğini alarak Daenerys’i alt edebileceği ve Demir Taht’ın sahibi olacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

GoT 8. sezon 6. bölüm fragmanı