reklamı kapat

POPÜLER

Curtiss Hades elektrikli motosiklet

Tasarımı ve fiyatı çok ses getiren elektrikli motosiklet: Curtiss One

Elektrikli motosiklet dünyasında son dönemde en çok dikkat çeken model açık ara Curtiss One oldu. Model çok yüksek fiyata satışa çıkıyor.

Elektrikli motosiklet pazarı devamlı olarak büyüyor. Bu alanda hazırlanan en ilginç prototiplerden birisi geçtiğimiz yıl karşımıza çıkan Curtiss Motorcycles imzalı Curtiss Hades modeli olmuştu. İşte bu modelin tasarım çizgisinde yine Curtiss Motorcycles tarafından hazırlanan Curtiss One, ön sipariş üzerinden satışa sunulmaya başlandı. Modelin tasarımı aslında kendisi anlatıyor. Birçok benzerinden çok ama çok daha etkileyici olan ve eski ile yeniyi harmanlayan motosiklet, özellikle siyah ile turuncu kombinasyonda etkileyici görünüyor. Kendisine baktırmayı bilen tasarımını açık yapısıyla güçlendiren motosiklet, teknik olarak baktığımız zaman elektronik olarak limitlenmiş olarak 89 kW (120 hp) kadar güç sunuyor. Alt kısmındaki darbelere çok dayanıklı büyük bölümde 16.8 kWh kapasitesindeki pil paketini taşıyan elektrikli motosiklet Curtiss One, firmanın verilerine göre toplam 193 kg’lık bir ağırlığa sahip. Ayak kısmı dahi benzerlerinden çok farklı olan Curtiss One, karbon fiber parçalara da sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Curtiss Hades elektrikli motosiklet artık daha ucuz

Dediğimiz gibi bu elektrikli motosikletin fiyatı hiç ama hiç ucuz değil. İlk başta 15 adet üretilecek model için verilmesi gereken rakam tam 115 bin dolar seviyesinde yer alıyor. Yurt dışında bu rakama birden fazla elektrikli otomobil alınabiliyor. Ancak bu rakamın daha sonra 78 bin dolara düşeceği söyleniyor. İkinci üretim serisi için verilen bu rakam da aslında yüksek bir seviyede bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Tesla otomobillerin kaza testlerini hiç merak ettiniz mi?