reklamı kapat

POPÜLER

Tasarımıyla fark yaratan elektrikli motosiklet: Curtiss Hades

Tasarımıyla fark yaratan fütüristik elektrikli motosiklet: Curtiss Hades

Elektrikli motosiklet dünyasında dikkat çeken konseptlerden Curtiss Hades, gelen bilgilere göre sadece konsept olarak kalmayacak.

Elektrikli motosiklet pazarı devamlı olarak büyüyor. Bu alanda hazırlanan en ilginç prototiplerden birisi ise kesinlikle Curtiss Hades modeli. Yaz aylarının başında ilk tanıtılığında görünüşüyle inanılmaz ses getiren model, yukarıda da dediğimiz gibi prototip olarak kalmayacak. Çünkü ortaya çıkan son bilgiler, motosikletin önümüzdeki kış aylarında üretime sokulacağını gösteriyor. Bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi duran bir gövdesi bulunan model, söylendiği kadarıyla alüminyum, titanyum ve karbon fiber gibi malzemeler kullanılarak üretilecek. En çok dikkat çeken alt tarafındaki bölümde 16.8 kWh gücünde bir pil paketi taşıyan Curtiss Hades, firmanın açıklamasına göre 217 beygir gibi oldukça yüksek bir güç üretecek. 200 nm tork sunacağı da açıklanan elektrikli motosiklet modelinin, performans konusunda en ufak bir sıkıntısı bile bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Curtiss Hades gerçekten kendisine baktırmayı bilen bir elektrikli motosiklet

Ancak bu modelin kesinlikle ama kesinlikle ucuz olması beklenmiyor. Çünkü satışa sunulacak sürüm için tam 75 bin doların adı geçiyor. Bu kadar büyük paraya günümüzde bir adet lüks elektrikli otomobil, hemen hemen de iki adet Tesla Model 3 alınabiliyor. Yinede alanda böyle sınırları zorlayan özel modellerin olması oldukça güzel görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Tesla otomobillerin kaza testlerini hiç merak ettiniz mi?