reklamı kapat

POPÜLER

Hobbs & Shaw

Hızlı ve Öfkeli Hobbs & Shaw cephesinde hayal kırıklığı

Başrollerini Dwayne Johnson ve Jason Statham’ın üstlendiği Hızlı ve Öfkeli Hobbs & Shaw filmin gişedeki ilk haftasında hayal kırıklığı yarattı. Açılış hafta sonundaki rakamlar beklentilerin çok altında kaldı.

Hızlı ve Öfkeli’nin dünyası geçtiğimiz günlerde vizyona giren Hobbs & Shaw’la birlikte genişliyor. Deadpool, John Wick ve Atomic Blonde gibi yapımlarla tanıdığımız David Leitch filmin yönetmen koltuğunda oturuyor. Başrolleri Dwayne Johnson ve Jason Statham ikilisi birlikte üstleniyor. Onlara filmin kötüsü Brixton olarak Idris Elba eşlik ediyor. Üstelik bu üçlünün yanı sıra filmde Vanessa Kirby, Helen Mirren, Ryan Reynolds, Eiza González ve Rob Delaney gibi isimleri de görüyoruz. Fragmanlarıyla büyük heyecan uyandıran filmin ilk gişe rakamları ise biraz can sıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hobbs & Shaw filmi çok iyi başlamadı

Box Office Mojo sitesinin verilerine göre Hobbs & Shaw’ın Amerika’daki kazancı 60 milyon dolar seviyesinde kaldı. ABD dışındaki uluslararası pazarlarda ise 120 milyon dolar gelir elde etti. Böylece açılışında 180 milyon dolar gişe hasılatı elde etmiş oldu. Bu rakamlar göze hiç fena gelmese de, Hızlı ve Öfkeli dünyası açısından çok da başarılı değil. Hatta serinin geneline göz attığımızda bu rakamların en son 2009 senesinde vizyona giren orijinal filmle aynı seviyede olduğunu görüyoruz. Üstelik o bile serinin ilk filmi olmasına rağmen Amerikada 71 milyon dolar kazanmıştı. Bakalım film önümüzdeki haftalarda toparlayabilecek mi?

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı