reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame öncesi açıklanan Avengers: Infinity War Captain Marvel sahnesi

Avengers: Infinity War’daki Captain Marvel sahnesinin gizemi çözüldü

Avengers: Infinity War, Thanos parmağını şıklatıp evrenin yarısını silerken Nick Fury’nin Captain Marvel‘ı çağırmasıyla sonlanmıştı. Peki Fury, Captain Marvel hamlesi için neden bu kadar bekledi?

8 Mart‘ta vizyona girecek olan Captain Marvel, Avengers Endgame filmi için “Thanos’un karşısına çıkabilecek yegane güç” olarak görünüyor. Ancak böyle bir tanımlama akla başka soruları getiriyor. Avengers: Infinity War filminde, kahramanlarımız Thanos’un taşları ele geçirmesini engellemeye çalışıyordu. Pek çok farklı noktada ciddi bir krizle karşı karşıya olan kahramanlarımızın bu çabaları sırasında Nick Fury, Captain Marvel’ı aramak için herhangi bir hamlede bulunmamıştı. Doğal olarak hayranlar da Fury’nin neden Captain Marvel’ı aramak için son ana kadar beklediğini merak ediyordu. Tüm bu olayları daha önce durdurulabilecek bir güç neden çağırılmamıştı? Bu soruya Samuel L. Jackson’ın çok basit bir cevabı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Başım beladaydı”

RadioTimes‘a konuşan Jackson “Bu kez benim başım beladaydı. Kişisel olarak. Ben toza dönüşmeye başlamıştım. O an Fury ‘Bir dakika. Bununla başa çıkabilecek kişiyi biliyorum. Hemen onu aramalıyım.’ diye düşündü. Bu elinde uzun zamandır tuttuğu bir kozdu. Doğru zamanda kullanmak için bekliyordu.

Fury ve Captain Marvel arasındaki dostluğun detaylarını ne yazık ki şimdilik bilmiyoruz. Bunu gelecek filmle beraber öğreneceğiz. Ancak Jackson, Captain Marvel’ın “Dünya sorunlarıyla” sürekli rahatsız edilmemesi gereken bir kademe üst bir kahraman olduğu vurgusunu bu açıklamasıyla derinleştiriyor. Dördüncü evre ile Avengers’ı Captain Marvel’ın devralıp almayacağı meçhul, ancak karakterin galaksiler arası daha büyük sorunları olduğu kesin. Captain Marvel’ın ardından Avengers Endgame‘in 26 Nisan‘da vizyondaki yerini alacağını hatırltalım.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame fragmanı