reklamı kapat

POPÜLER

Android 9.0 güncellemesi getiren yazılım Lineage OS 16.0

Samsung Galaxy S5’e bile Android 9.0 güncellemesi getiren yazılım

Android 9.0 güncellemesi almayacak eski bir akıllı telefon modeli kullanıyorsanız LineageOS bunu değiştirecek ROM’u sunuyor.

Henüz güncellemesi yavaş yavaş dağıtılmaya devam edilen Android 9.0 ne yazık ki her model için indirilmeye sunulmayacak. LineageOS 16 ise geliştirdiği yeni ROM ile bunu değiştirmeye hazır. LineageOS 16, Android 9.0’ı yıllar önce güncelleme almayı bırakmış cihazlara dahi yüklemeyi mümkün kılıyor. ROM’u destekleyen modeller arasında 2014’te satışa sunulmuş olan Samsung Galaxy S5 dahi bulunuyor. İlk etapta uyumlu 30 model duyurulduğunu da kaydedelim. Buradan duyurulan tüm modelleri kontrol edebilir, cihazınızın yer alıp almadığını görüntüleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Henüz güncelleme almamış yeni modeller de bulunuyor

Hazırlanan 30 cihazlık ilk listede hala Android 9.0 güncellemesi için bekleyen ancak henüz güncelleme ulaşmamış modeller de yer alıyor. Bunlar arasında Huawei P20 Pro, 2016 Samsung Galaxy Tab S2 ve Xiaomi Pocophone F1 dikkat çekiyor. LineageOS 16’nın önümüzdeki dönemlerde destek sunduğu cihaz sayısını da artırması planlanıyor. Ayrıca yazılımın gelecekte sunulması beklenen Karanlık Tema desteğini de vereceği kaydediliyor.

LineageOS 16’yı indirmeden önce küçük bir ön bilgi de verelim. Söz konusu yazılım cihazın üreticisi tarafından dağıtılmış bir yazılım değil. Üçüncü parti geliştiriciler tarafından hazırlanan yazılımın indirilmesi sonucu cihazda çeşitli sorunlar baş gösterebilir. Ancak denemek istediğiniz ikinci bir telefonunuz varsa, buradan indirerek kurulumu gerçekleştirebilirsin.

İlginizi çekebilir

Katlanabilir akıllı telefon Huawei Mate X tanıtımı