reklamı kapat

POPÜLER

Honor Android 9.0 güncellemesi

Tarihleriyle beraber Android 9.0 güncellemesi alacak Honor modelleri

Honor, Android 9.0 güncellemesiyle ilgili resmi bir açıklama paylaştı. Türkiye’de satışa sunulan modellerden Android 9.0 güncellemesi alacak ilk cihazlar netleşti.

Honor, Türkiye’de Android 9.0 güncellemesi için kapsamını genişletmeye hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi Huawei alt markası olan Honor’ın arayüzü de Android üzerine giydirilmiş EMUI. Bu sebeple Android 9.0 güncellemesini alacak olan cihazlar aynı zamanda EMUI 9.0 arayüzüne de geçiş yapacak. Honor’ın yaptığı resmi açıklamaya göre güncellemeyi ilk etapta Honor 10, Play ve 8X modelleri alıyor. Türkiye’deki 10 ve Play modellerini kullanan kullanıcıların geçtiğimiz aylarda Android 9.0 güncellemesini almaya başladığı da kaydedildi. Eğer telefonunuza hala güncellemediyseniz Ayarlar bölümünden güncellemenin gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Diğer modellerin güncelleme tarihleri

Firmanın açıklamasına göre Honor 8X, Şubat ayında güncellemeyi alacak. 9 Lite ise Haziran itibarıyla EMUI 9.0’a yükseltilebilecek. 7X kullanıcılarının ise Temmuz ayına kadar beklemesi gerekiyor.

EMUI 9.0 ile beraber kullanıcılar daha gelişmiş bir arayüze kavuşuyor. Kullanım deneyimini iyileştiren yeni arayüz güvenlik önlemlerini artırırken yapay zekayı da geliştiriyor. HiVision desteği cihaza yeni özellikler katıyor. Kameraya dahil edilen bu yapay zeka ile kullanıcılar sanat eserlerini tanımlayabilir, nesneleri kamera ile “okutarak” alışveriş yapabilir ya da yedikleri yiyeceğin kalorisini görüntüleyebilir. Aynı zamanda HiVision 7’den fazla dili tanıyabiliyor ve kamera aracılığıyla gerçek zamanlı çeviri yapabiliyor. EMUI 9.0 oyunlarda daha yüksek performansın da kapısını aralıyor. Tabii Android 9.0’ın getirdiği özellikler de cihazda yerini alıyor.

İlginizi çekebilir

Honor 10 Lite tanıtımı