reklamı kapat

POPÜLER

YouTube Koyu Tema

YouTube’un mobilde en çok beklenen özelliklerden bir tanesi daha çıktı

Google‘ın sahibi olduğu dünyanın en büyük video platformu YouTube, bildiğiniz gibi masaüstü sürümünde beğenilen bir koyu arayüz seçeneği sunuyor. Uzun zamandır mobil tarafında beklenen özellik, sonunda aktif edilmiş durumda.

İlk olarak iOS gelen, kısa süre sonra ise Android‘e gelecek olan özellik, Türkiye’deki sürümlerde “Koyu Tema” olarak geçiyor. İsminden de anlaşılabileceği üzere bu özellik arayüzü koyu hale getiriyor. Uygulama ayarlarının en üstünden aktif edilen Koyu Tema, gerçekten oldukça güzel duruyor. Özellikle düşük ışıklı ortamlarda kullanım için iyi olan bu arayüz seçeneği, temayı siyaha yakın hale getiriyor. Bu sayede hem cihazların şarjı daha uzun gidiyor hem de ekrana bakmak kolay hale geliyor. Birçok insan gece yatmadan önce video izlemeyi tercih ediyor ve ışıklar kapalıyken ekranı tamamen kısmak dahi çoğu zaman yeterli olmuyor. Yeni arayüz modu bu sorunu tamamen ortadan kaldırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Koyu Tema

YouTube’un Koyu Tema özelliğini getirmesi uzun süredir bekleniyordu

Koyu Tema modu da aradan çıktıktan sonra geriye arka planda oynatma desteği kalıyor. Kullanıcılar çok uzun zamandır özellikle müzik için bunu istiyor. Ancak burada hemen belirtmek gerekiyor ki bunun ücretsiz olarak gelmesi çok mümkün görünmüyor. Çünkü Google o özelliğin müzik servislerini baltalayacağını çok iyi biliyor.

Not: iOS sürümünde Koyu Tema modu yeni bir güncelleme gelmeden aktif ediliyor. Ancak bunun için YouTube’u kapattıktan sonra App Store’u açıp güncellemeleri kontrol etmek gerekiyor. YouTube ilginç olarak ancak bundan sonra Koyu Tema modunu aktif ediyor.